Rekordowy listopad na katowickim lotnisku!

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

W listopadzie 2017 roku w ruchu ogółem na pyrzowickim lotnisku zostało obsłużonych 220 943 pasażerów, to o 32 697 więcej (+17,4%) w porównaniu z jedenastym miesiącem ubiegłego roku. Pierwszy raz w historii Katowice Airport w listopadzie br. przekroczona została bariera 200 tysięcy odprawionych podróżnych.

W rozbiciu na segmenty ruchu, wzrost odnotowano zarówno w regularnych przewozach pasażerskich jak i czarterowych. W ramach pierwszego z nich z dostępnej z Pyrzowic siatki połączeń skorzystało  180 939 podróżnych, o 23 032 więcej (+14,6%) w porównaniu z listopadem 2016 roku. W ruchu czarterowym odprawiono 39 189 pasażerów, o 9 555 więcej (+32,2%).

Komentując listopadowe statystyki Artur Tomasik Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport, powiedział: W pierwszym, pełnym miesiącu obowiązywania rozkładu zima 2017/2018 utrzymaliśmy trend dwucyfrowego tempa wzrostu ruchu ogółem, który trwa nieprzerwanie od lutego bieżącego roku. Bez wątpienia motorem wzrostu w listopadzie był ruchu regularny, a w szczególności dwie linie – PLL LOT, który przewiózł aż 97% osób więcej niż w listopadzie minionego roku oraz Ryanair ze wzrostem na poziomie 54%. Cieszy nas także spory wzrost ruchu czarterowego, co potwierdza dominującą pozycję Pyrzowic w tym segmencie ruchu wśród polskich portów regionalnych. Nadal intensywnie pracujemy nad tym, żeby szczególnie w okresie zimowym, nasza siatka połączeń czarterowych była coraz bogatsza, a liczba rejsów tygodniowo na dostępnych już trasach rosła.

Listopad był dla Pyrzowic bardzo dobry, nie tylko ze względu na znakomite wyniki ruchu pasażerskiego ale także z powodu decyzji Wizz Aira związanej z dalszym, dynamicznym rozwojem pyrzowickiej bazy i siatki połączeń. Dodanie 7 samolotu oraz zapowiedź uruchomienia połączeń do Lwowa, Charkowa, Porto, Faro, Memmingen, Malagi i Podgoricy to kolejny ważny etap na drodze naszej współpracy z tym przewoźnikiem.

Warto również podkreślić, że według naszych prognoz w najbliższych miesiącach ruch pasażerski w Katowice Airport nadal będzie rósł w tempie dwucyfrowym.

Od początku roku do końca listopada z siatki połączeń regularnych i czarterowych pyrzowickiego lotniska skorzystało już 3 667 457 osób to o ponad 633 107 więcej (+20,9%) w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego.

W tym roku w Katowice Airport zostanie obsłużonych rekordowe około 3,88 mln pasażerów, o ponad 650 tys. więcej niż w 2016 roku. W przyszłym roku GTL SA spodziewa się kontynuacji wzrostu ruchu pasażerskiego i prognozuje, że z oferty tras dostępnych z Katowice Airport skorzysta o kilkaset tysięcy pasażerów więcej niż w roku 2017.

(informacja prasowa)