Rekordowy maj krakowskiego lotniska

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Hilton Garden Inn Kraków AirportW maju w Kraków Airport obsłużono 392 527 pasażerów, czyli o 10% więcej niż w maju 2014 roku. Jest to kolejny rekordowy miesiąc krakowskiego lotniska. Wzrosła także liczba operacji lotniczych, o 3% w stosunku do maja 2014 roku. Odnotowano ich 3 254.

Kolejny miesiąc z rzędu Kraków Airport odnotował stabilny wzrost w segmencie ruchu regularnego – na stałym miesięcznym poziomie +11%.

Za nami miesiąc inauguracji. Ruszyły trzy nowe połączenia, realizowane przez trzech wiodących europejskich przewoźników. Pierwsze tygodnie pokazują, że cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem. To dobra prognoza na kolejne miesiące. Spodziewamy, że już w czerwcu po raz pierwszy w naszej historii przekroczymy liczbę 400 tysięcy obsłużonych pasażerów – szacuje Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Wśród nowych tras największym powodzeniem cieszyły się uruchomione 1 maja loty British Airways do Londynu Heathrow. Skorzystało z nich ponad 5 tysięcy pasażerów. Swiss International Air Lines obsłużył na trasie do/z Zurychu 4,6 tys. pasażerów (od 1.05), zaś KLM od 18 maja przewiózł z/do Amsterdamu 2,5 tysiąca osób. 

Od początku roku na krakowskim lotnisku obsłużono łącznie 1 567 033 pasażerów. Oznacza to wzrost w stosunku do ubiegłego roku o 11%, czyli ponad 150 tysięcy pasażerów.

(Informacja prasowa)