Rekordowy maj na Lotnisku Chopina

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Lotnisko ChopinaPo raz pierwszy w historii Lotniska Chopina ponad 1 milion osób zostało odprawionych w maju. Rekordowy wynik z bieżącego roku jest o 5,1 proc. wyższy w stosunku do maja 2014 r.

Rekordowy jest także cały okres od początku roku: w okresie styczeń-maj warszawski port obsłużył ponad 4 mln pasażerów czyli o 7,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2014 roku. W ruchu międzynarodowym podróżowało 3,58 mln osób (+9,3 proc.), a w ruchu krajowym 445,8 tys. (-5,0 proc.)

– Kolejny rekordowy wynik miesięczny dowodzi, że cały rok 2015 będzie rekordowy dla Lotniska Chopina. Cieszymy się, że możemy wszystkich pasażerów odprawiać już w komfortowych warunkach w rozbudowanym i bardziej przestronnym terminalu, który zmodernizowaliśmy właśnie z myślą o większej liczbie pasażerów – mówi Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Warto przypomnieć, że rośnie również efektywność Lotniska Chopina. Rekordowy ruch obsługiwany jest przez personel zredukowany o 30 proc. w wyniku udanego procesu restrukturyzacji Portów Lotniczych, a samo przedsiębiorstwo zarządzające lotniskiem notuje również bardzo dobre wyniki finansowe. W I kwartale 2015 r. PPL zanotował 40,6 mln zł zysku netto, rekordowego wyniku spodziewamy się również po I półroczu – dodaje dyrektor Kaczmarzyk.

Efektywność i sprawność działania służby lotniskowe wykazały m.in. podczas obsługi ruchu samolotów przylatujących do Warszawy w związku z finałem piłkarskiej Ligi Europejskiej. 27 maja na Lotnisku Chopina wylądowało z tej okazji blisko 50 samolotów czarterowych z kibicami, głównie z Hiszpanii i Ukrainy. Mimo rekordowego tego dnia ruchu wszyscy pasażerowie odprawieni zostali sprawnie i bez żadnych zakłóceń.

W maju 2015 r. liczba pasażerskich operacji lotniczych, obejmująca operacje przewoźników tradycyjnych i niskokosztowych, wzrosła o 2,2 proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku i wyniosła łącznie 11 tys.