Restauracja McDonald’s we wnętrzu starego samolotu Douglas DC-3 w Nowej Zelandii

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Jeżeli będziecie kiedyś w mieście Taupo w Nowej Zelandii koniecznie poszukajcie restauracji McDonald’s, nawet jeśli nie za bardzo przepadacie za jedzeniem typu fast-food. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty! Restauracja ta znajduje się m.in. w samolocie Douglas DC-3!

Samolot, w którym aktualnie mieści się restauracja stał na działce obok, nieużywany przez 24 lata. Aktualnie samolot ma odświeżony wygląd – zarówno w środku jak i na zewnątrz. Nowy właściciel pomalował go w czerwono-srebrne barwy. W środku znajduje się miejsce dla dwudziestu wygłodniałych, pełnych nowych estetycznych wrażeń klientów restauracji McDonald’s.

Tanie bilety lotnicze kupicie na tripsta.pl.

Eileen Byrne, 59-cio letni właściciel restauracji powiedział, że „Samolot był częścią działającego obok restauracji salonu samochodowego i gdy McDonald’s wykupił tę ziemię, dostał również DC-3, który stał tuż obok budynku„.

Do środka wchodzi się przez tradycyjną restaurację, następnie specjalnymi schodami w górę. Samolot ma zdemontowane silniki, lecz śmigła i kokpit zachowano w oryginalnym stanie.

Każdy kto chce zrobić sobie zdjęcie w kokpicie może poprosić obsługę restauracji o otworzenie drzwi.

Samolot oryginalnie nosił oznaczenia ZK-CAW i został wyprodukowany 01.10.1943 roku.

(Paweł Jakubowski)