Singapore Airlines odebrały pierwszy samolot typu Airbus A350-900

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

A350_XWB_SIA_DELIVERY_CEREMONY-Cabin_crew_2Dziś Singapore Airlines odebrały pierwszego Airbus A350-900 z Centrum Dostaw Airbusa w Tuluzie. Jest to pierwszy z 67 zamówionych samolotów typy A350, w tym siedem maszyn dostosowanych do lotów utra dalekiego zasięgu, które uruchomią Singapore Airlines.

W dzisiejszej wyjątkowej ceremonii w Tuluzie uczestniczyli: Prezes Singapore Airlines, Goh Choon Phong, Wice-prezes Airbusa, Pan Didier Evrard, Prezes Rolls-Royce – Civil Aerospage, Pan Eric Schulz, jak również zaproszeni goście.

„Włączenie samolotów A350-900 jest kolejnym dowodem na nieustające dążenie Singapore Airlines aby operować młodą i nowoczesną flotą,” powiedział Goh podczas ceremonii dostawy.

„A350 będzie dla nas odmianą, pozwali na zwiększenie lotów długodystansowych non-stop, co spowoduje zwiększenie konkurencyjność naszej sieci i dalszy rozwój hubu w Singapurze.”

Goh dodał: „oprócz najnowszych technologii w nowych samolotach, nasi pasażerowie będą mogli skorzystać z naszych produktów najnowszej generacji na pokładach A350-900. Dotyczy to naszej nagradzanej Business Class, Premium Economy Class oraz foteli w klasie ekonomicznej a także naszego najnowszego systemu rozrywki pokładowej, Krisworld.”

Pierwsza partia A350 Singapore Airlines będzie wyposażona w 253 miejsc w trzech klasach; 42 miejsca w Business Class, 24 miejsca w klasie Premium Economy i 187 miejsc w klasie ekonomicznej. Szczegóły konfiguracji samolotów A350-900, które będą operowały na trasach średniego zasięgu, jak również tych, które będą wykorzystywane do lotów bardzo dalekiego zasięgu, zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Dzięki zaawansowanej technologii i wyjątkowej efektywności operacyjnej najnowszy nabytek floty będzie zapewniać pasażerom lepsze warunki podróży, przez większą wysokość kabiny, większe okna, wyjątkowo szeroki kadłub i oświetlenie mające na celu zmniejszenie uciążliwości związanych ze zmianą stref czasu (jetlag).

Samolot będzie początkowo eksploatowany na trasach w Azji w celu przeszkolenia załogi, a od 9 maja 2016 będzie operował na trasie dalekiego dystansu do Amsterdamu. Będzie również obsługiwał najnowsze połączenie pomiędzy Singapurem a Düsseldorfem, które zostanie uruchomione w lipcu tego roku, jak również na wielu innych trasach Singapore Airlines, o czym powiadomimy w ciągu tego roku.

W 2018 wersja ultra dalekiego zasięgu A350, znany jako A350-900ULR dołączy do floty Singapore Airlines, aby ponowne uruchomić najdłuższy na świecie rejs non stop Singapur – Nowy Jork, a także do Los Angeles i trzeciego portu lotniczego w Stanach Zjednoczonych.

(Informacja prasowa)