SWISS łączy Wrocław z Zurychem!

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Nowe połączenie lotnicze wprowadziła debiutująca na wrocławskim lotnisku linia SWISS. Pasażerowie polecą z Wrocławia do Zurychu, centrum szwajcarskiego biznesu, trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki.

Na wrocławskim lotnisku w poniedziałek około godziny 9.00 zainaugurowano bezpośrednie połączenie z Wrocławia do Zurychu.

To trasa, o którą zabiegaliśmy od lat – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
We Wrocławiu swoje siedziby ma wiele szwajcarskich firm, między innymi Credit Suisse czy UBS. Dlatego ich przedstawiciele i klienci bardzo ucieszą się z nowych lotów. Poza tym Zurych jest ważnym połączeniem także ze względu na możliwość wygodnej przesiadki na trasie do Ameryki Północnej czy Azji, między innymi Bostonu, Delhi czy Dubaju – dodaje.

Uruchomienie bezpośrednich lotów do Zurychu to również dobra wiadomość dla Szwajcarii, co podkreśla Andrej Motyl, Ambasador tego kraju w Polsce.

Nie jesteśmy jedynie świadkami kolejnego lotu linii SWISS i ich Bombardiera do Polski, ale związania dwóch miast Szwajcarii i Polski nową, mocną więzią – więzią, która jest w stanie połączyć setki instytucji i tysiące osób. Te instytucje i osoby będą od tej pory na siebie oddziaływały częściej i bardziej różnorodnie niż kiedykolwiek wcześniej – mówi Andrej Motyl, Ambasador Szwajcarii w Polsce.

 

Nowy przewoźnik we Wrocławiu

Inaugurując loty do Zurychu, wrocławskie lotnisko rozpoczęło współpracę z nowym przewoźnikiem – liniami SWISS. Szwajcarskie linie lotnicze są obecne na rynku od 2002 roku, zaś od 2005 są dobrze prosperującą częścią grupy Lufthansa. Głównym węzłem SWISS jest lotnisko w Zurychu.

Wrocław i region rozwijają się bardzo dynamicznie, a bezpośrednie połączenie z Zurychem, oferowane trzy razy w tygodniu przez SWISS, odpowiada na potrzeby rynku oraz działającego tu prężnie biznesu. Do tego atrakcyjność turystyczna zarówno Zurychu, jak i Wrocławia otwierają zupełnie nowe możliwości dla podróżnychmówi Frank Wagner, przedstawiciel Grupy Lufthansa, General Manager Sales Poland.

Na trasie Wrocław-Zurych przewoźnik latać będzie jednym z najnowocześniejszych samolotów pasażerskich na świecie – Bombardierem CS100. Maszyna ma komfortową konfigurację foteli, większe toalety, szersze siedzenia i więcej miejsca na bagaż w kabinie.

 

Z Wrocławia na cały świat

Loty do Zurychu stanowią uzupełnienie oferowanych z Wrocławia połączeń do największych europejskich hubów przesiadkowych.

Z pewnością różnorodna oferta kierunków ułatwi naszym pasażerom organizację spotkań. Poza tym konsekwentny rozwój oferty zwiększa biznesową atrakcyjność regionu. Dostępność połączeń lotniczych jest dla wielu firm jednym z kluczowych elementów w przypadku decyzji o lokowaniu inwestycji w nowym miejscu – mówi Dariusz Kuś.

To nie koniec dobrych wiadomości dla biznesu. Od sezonu zimowego Lufthansa zwiększyła liczbę rejsów na trasie z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem do czterech dziennie. Dodatkowa operacja jest realizowana o godz. 9.25.

To moment, w którym na frankfurckim lotnisku można zauważyć natężony ruch pasażerów z różnych krajów. Dla podróżujących nocnymi lotami długodystansowymi oznacza to mniejszy czas oczekiwania na samolot do Wrocławia, co podwyższa komfort podróży – mówi Dariusz Kuś. To również nowe możliwości dla europejskich inwestorów przylatujących do stolicy Dolnego Śląska, którzy jeszcze dogodniej zaplanują business day w naszym mieście z możliwością powrotu w ten sam dzień – dodaje.

Łącznie do hubów przesiadkowych przewoźnicy sieciowi oferują z Wrocławia 18 połączeń dziennie:

– SWISS 3 razy w tygodniu do Zurychu,

– Lufthansa 4 razy dziennie do Frankfurtu nad Menem oraz 3 razy dziennie do Monachium,

– Eurowings 1 raz dziennie do Dusseldorfu,

– SAS 1 raz dziennie do Kopenhagi,

– PLL LOT 6 razy dziennie do Warszawy.

Nowy rozkład Portu Lotniczego Wrocław obowiązuje od 29 października. Znalazło się w nim rekordowe 50 połączeń – niskokosztowych, biznesowych i oferowanych przez biura podróży.

(informacja prasowa)