Szósty z rzędu rekord na Lotnisku Chopina

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

lotnisko_chopina_warszawa_01Po raz szósty z rzędu Lotnisko Chopina notuje miesięczny rekord w liczbie obsłużonych pasażerów. W marcu po raz pierwszy w historii port obsłużył ponad 800 tys. osób.

Dokładna liczba pasażerów obsłużonych w marcu wynosi 804,3 tys. osób – to o 10,5 proc. więcej niż przed rokiem. Warto dodać, że nigdy wcześniej w marcu w Warszawie nie został przekroczony poziom 800 tys. pasażerów.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Marzec jest już szóstym z rzędu rekordowym wynikiem miesięcznym w historii Lotniska Chopina – port notuje rekordowe wyniki nieprzerwanie od października. Naturalnie rekordowy jest także łączny wynik I kwartału 2015 r. – w ciągu którego warszawski port obsłużył 2,1 mln pasażerów (wzrost 8,7 proc.), z czego 1,9 mln w ruchu międzynarodowym (wzrost o 11,2 proc.) oraz 246,2 tys. w ruchu krajowym (spadek o 7,1 proc.).

W marcu na Lotnisku Chopina wykonanych zostało 10,1 tys. operacji lotniczych – o 11,6 proc. więcej niż w 2014 r.

– Wyniki ostatnich miesięcy potwierdzają, że Polacy pokochali latanie z Warszawy. Cieszy nas bardzo fakt, że mimo rosnącej konkurencji ze strony portów regionalnych coraz więcej osób zaczyna lub kończy swoją podróż właśnie na Lotnisku Chopina. To właśnie dla nich już niedługo otwieramy nową część terminala, dzięki czemu odprawa będzie jeszcze szybsza i bardziej komfortowa. Lotnisko Chopina świetnie się rozwija i zawsze jest blisko swoich klientów i blisko świata – mówi Radosław Paruzel, zastępca dyrektora warszawskiego portu.

(Informacja prasowa)