TAP Portugal jako pierwszy wprowadza Airbusa A330neo

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

New Airbus Neo 330TAP Portugal podpisał umowę z Airbusem, zgodnie z którą jako pierwsza linia lotnicza otrzyma nowego Airbusa A330neo i tym samym stanie się pierwszym przewoźnikiem posiadającym Airbusa z nową kabiną Airspace. W 2015 TAP podpisał z Airbusem duży kontrakt pozwalający odmłodzić flotę wprowadzając m.in. 14 Airbusów A330-900neo. Wkrótce pasażerowie będą mieli okazję poznać zalety nowej kabiny Airspace, która po raz pierwszy pojawi się w nowych samolotach pod koniec 2017.

TAP jest dumny z bycia pierwszą linią, w barwach której pojawi się nowy A330neo z kabiną Airspace. Zarówno pasażerowie jak i załogi samolotów z niecierpliwością oczekują na nowy wystrój kabiny. Linia, kierując się czterema głównymi wartościami, tj. komfortem, atmosferą, obsługą i wystrojem jest przekonana, że nowe kabiny Airbusa będą zaspokajać oczekiwania pasażerów.

Na nowy wystrój kabiny Airspace TAP-u składa się najnowsze nastrojowe oświetlenie LED z 16,7 milionem wariantów kolorów, większe schowki bagażowe nad głową, nowoczesne toalety, system rozrywki najnowszej generacji oraz nowoczesny system telekomunikacyjny. Atmosfera kabiny zapewni pasażerom dobre samopoczucie, zaś charakterystyczne dla TAP-u elementy wizualne będą rozmieszczone w widoczny sposób w całym wnętrzu kabiny.

A330neo_Airspace_by_Airbus_Leadshot_night

Współpraca Airbusa z TAP-em trwa od 1987, kiedy ówczesna linia Air Portugal zamówiła trzy Airbusy A310. Obecnie flota TAP-u składa się ze wszystkich modeli Airbusa, a 61 maszyn jest eksploatowanych. TAP posiada między innymi 43 A320 i 18 maszyn szerokokadłubowych. Dwa kolejne A320 mają być dostarczone w czerwcu by wspomóc rozwój połączeń dalekiego zasięgu. Ponadto TAP złożył zamówienie na Airbusy najnowszej generacji A320neo i A330neo.

(Informacja prasowa)