Wizz Air rozwija się we Wrocławiu!

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Wizz Air, ogłasza znaczący rozwój swojej działalności we Wrocławiu, umieszczając drugi samolot Airbus A320. Od marca 2018 roku, linia uruchomi cztery nowe trasy z Wrocławia do Bazylei, Göteborga, Kutaisi i Porto oraz zwiększy liczbę operacji dodając stopniowo 16 lotów tygodniowo. W 2018 roku, w ofercie sprzedaży Wizz Air będzie 800 tyś. miejsc na połączenia we wrocławskiej siatce połączeń, co będzie 60% wzrostem w porównaniu do 2017 r.

Nowy samolot, który dołączy do wrocławskiej floty 30 marca 2018 roku, to inwestycja linii warta 100 mln $* i umożliwi utworzenie kolejnych 36 miejsc pracy bezpośrednio w Wizz Air. Załoga w bazie na Lotnisku we Wrocławiu będzie liczyć ponad 70 osób.

Pierwszy lot Wizz Air z Wrocławia odbył się w 2006 roku i od tego czasu ponad 2,7 mln pasażerów skorzystało z niskokosztowych usług przewoźnika, który stale rozwija sieć swoich połączeń. W 2017 roku, oferta Wizz Air z Wrocławia wzbogaciła się o trzy nowe kierunki: długo oczekiwane Lwów i Rejkiawik ruszyły w kwietniu i w maju, a loty do słonecznego przez cały rok Agadiru w Maroku rozpoczęły się w listopadzie.

W pierwszych ośmiu miesiącach bieżącego roku, Wizz Air przewiózł 310 000 pasażerów na swoich niskokosztowych trasach z i do Wrocławia, co stanowi wzrost o 29% w porównaniu do okresu od stycznia do sierpnia w 2016 roku. Wraz z ogłoszonymi dzisiaj czterema nowymi trasami, Wizz Air oferuje aktualnie 15 kierunków z Wrocławia.

Jednocześnie dzisiaj zostaje ogłoszony letni rozkład lotów na 2018 rok z Wrocławia. Przez następne dwa tygodnie bilety będą dostępne wyłącznie dla członków WIZZ Discount Club, a od 21 września 2017 roku trafią do regularnej sprzedaży. Bilety na sezon letni 2018 oraz na nowe połączenia można rezerwować już od 59 zł ** na stronie wizzair.com.

Zaangażowanie Wizz Air na rzecz klientów w Polsce podkreśla również silny rozwój linii na pozostałych siedmiu lotniskach w kraju. W sprzedaży w 2017 roku jest 9 mln miejsc na trasach w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 16% w porównaniu do poprzedniego roku. Obecność WIZZ w Polsce nie tylko zapewnia dostęp do niskokosztowych podróży lotniczych pomiędzy Polską a pozostałymi krajami Europy, ale również korzystnie wpływa na rozwój lokalnego zatrudnienia w sektorze lotniczym i turystycznym wspierając jednocześnie ponad 5000 miejsc pracy*** w branżach pośrednio związanych z działalnością linii.

Wraz z nowym samolotem we wrocławskiej flocie, Wizz Air w Polsce będzie dysponować 25 samolotami do marca 2018 roku zatrudniając ponad 900-osobową załogę.

Wizz Air oferuje aktualnie 160 tras z ośmiu lotnisk w Polsce.

NAJNOWSZE TRASY WIZZ AIR Z WROCŁAWIA:

TRASA DNI START CENY OD**
Bazylea Miluza wtorek, czwartek, sobota 31 marca 2018 89 PLN  / 21,99 CHF
Göteborg poniedziałek, piątek 30 marca 2018 59 PLN / 189 SEK
Kutaisi wtorek, sobota 31 marca 2018 129 PLN / 79,99 GEL
Porto wtorek, sobota 31 marca 2018 169 PLN /  39,99 EUR

WZROST LICZBY LOTÓW WIZZ AIR NA TRASACH Z WROCŁAWIA:

KIERUNEK LOTY/TYDZIEŃ
Londyn Luton 10 z 7
Eindhoven 7 z 5
Lwów 4 z 3
Rejkiawik 3 z 2

 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej we Wrocławiu Johan Eidhagen, Członek Zarządu ds. Marketingu w Wizz Air, powiedział: “Po niedawnym ogłoszeniu kluczowych elementów dla rozwoju Wizz Air w Warszawie i Gdańsku, ogromnie cieszymy się mogąc przekazać dziś kolejne dobre wiadomości dla naszych klientów w Polsce. Umieszczenie drugiego samolotu na lotnisku we Wrocławiu podwoi liczbę członków naszego zespołu w tutejszej bazie oraz spowoduje rozwój naszej oferty niskokosztowych lotów o 60% na Dolnym Śląsku. Jesteśmy przekonani, że nasze cztery nowe trasy szybko zyskają popularność wśród klientów we Wrocławiu, a nasza rozbudowana oferta niskokosztowych podróży spowoduje zwiększenie ruchu turystycznego w regionie pozytywnie wpływając na lokalną gospodarkę. Mamy nadzieję na owocną współpracę z lotniskiem we Wrocławiu i z niesłabnącym zaangażowaniem będziemy nadal działać na rzecz naszych klientów oferując możliwie najniższe ceny naszych usług.”

(informacja prasowa)

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl