Wizz Air świętuje 10. urodziny bazy w Poznaniu!

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, świętuje dzisiaj 10. rocznicę otwarcia bazy w Poznaniu. 31 stycznia 2008 roku, po Katowicach, Warszawie i Gdańsku, Poznań został czwartym miastem, w którym linia utworzyła bazę. Obecnie Wizz Air ma 2 samoloty na lotnisku w Poznaniu i zatrudnia 78 osób.

Pierwszy lot Wizz Air z Poznania odbył się we wrześniu 2005 roku. Od tego czasu ponad cztery miliony pasażerów skorzystało z niskokosztowej oferty WIZZ w poznańskiej siatce połączeń. Z ostatnio ogłoszonymi lotami do Rejkiawiku i Dortmundu, które zostaną uruchomione w marcu, Wizz Air oferuje 12 tras do 9 krajów z Portu Lotniczego Poznań-Ławica. W 2018 roku w ofercie Wizz Air na loty z oraz do Poznania jest 700 000 miejsc w sprzedaży, co stanowi wzrost o 20% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Z okazji 10. rocznicy, Wizz Air zaskoczył wszystkich pasażerów podróżujących dzisiaj na trasach z i do Poznania, przygotowując vouchery o wartości 10 euro wręczane przez załogę WIZZ. Mogą być one wykorzystane na jednej z ponad 550 tras linii.

Poza Poznaniem, Wizz Air oferuje loty z 7 lotnisk w Polsce: z Warszawy, Katowic, Gdańska, Wrocławia, Lublina, Szczecina oraz portu Olsztyn-Mazury. W minionym roku Wizz Air przewiózł 8,1 mln pasażerów na trasach w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 17% w stosunku do 2016 roku. Obecność WIZZ w Polsce nie tylko zapewnia dostęp do niskokosztowych podróży lotniczych pomiędzy Polską a pozostałymi krajami Europy, ale również korzystnie wpływa na rozwój zatrudnienia w sektorze lotniczym i turystycznym wspierając jednocześnie ponad 6000 miejsc pracy* w branżach pośrednio związanych z działalnością linii.

Wraz z 19 nowymi trasami uruchomionymi w 2018 roku, polska siatka połączeń WIZZ liczy 164 trasy do 30  krajów.

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedział: Poznań był jednym z pierwszych miast, w którym Wizz Air rozpoczął działalność w 2005 roku. Kilka lat po pierwszym locie WIZZ do Londynu Luton otworzyliśmy bazę umieszczając Airbusa A320 na lotnisku oraz zatrudniając lokalną załogę. Od tego czasu znacząco zwiększyliśmy liczbę miejsc w sprzedaży, tworząc nowe miejsca pracy i umożliwiając niskokosztowe podróże coraz większej grupie klientów stymulując jednocześnie rozwój branży turystycznej i lotniczej w Wielkopolsce. Z niesłabnącym zaangażowaniem będziemy nadal działać na rzecz naszych klientów w Poznaniu i całej Polsce, oferując wyjatkową kombinację niskich cen lotów i doskonałej obsługi. Nasza załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład nowego samolotu!

„To już 10 lat istnienia bazy operacyjnej Wizz Air na lotnisku w Poznaniu. To 10 lat doskonałej współpracy opartej o wzajemne zrozumienie potrzeb, a przede wszystkim potrzeb pasażerów” – podsumowuje Mariusz Wiatrowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica – Od powstania bazy w Poznaniu liniami Wizz Air podróżowało z Ławicy ponad 4 miliony pasażerów. Dzięki doskonałej współpracy z linią lotniczą Wizz Air, możemy zaoferować mieszkańcom Wielkopolski aż 12 kierunków obsługiwanych przez tą niskokosztową linię, w tym dwie nowości, które zostaną uruchomione już w marcu – Dortmund (25.03) i  Reykjavík (31.03). Życzymy sobie oraz linii lotniczej Wizz Air kolejnych 10-ciu lat dalszego dynamicznego rozwoju i bogatej siatki połączeń!

(informacja prasowa)