Wizz Air UK uzyskał certyfikat przewoźnika lotniczego i licencję na obsługę lotów

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Wizz Air UKWizz Air UK Limited (“Wizz Air UK”), podmiot należący do spółki Wizz Air Holdings Plc, ogłosił otrzymanie certyfikatu przewoźnika lotniczego (AOC) i licencję operacyjną (OL) przyznawane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego Wielkiej Brytanii.

Wizz Air UK, z siedzibą na lotnisku Londyn Luton rozpoczął działalność 3 maja. Pierwszy lot odbył się między Londynem Luton i Bukaresztem. Do końca 2018 roku Wizz Air UK będzie dysponować 8 nowymi samolotami typu Airbus A320 i Airbus A321, co stanowi inwestycję 860 milionów $** oraz utworzenie 300 nowych miejsc pracy w Wizz Air w Wielkiej Brytanii dla kadry zarządzającej, pilotów i personelu pokładowego.

Wraz z ofertą Wizz Air UK, łącznie w ofercie w 2018 roku będzie prawie 9 milionów miejsc w sprzedaży w niskich cenach, co stanowi około 14% wzrostu w porównaniu do poprzedniego roku.

Wizz Air jest obecnie ósmą największą linią lotniczą działającą w Wielkiej Brytanii, obsługującą loty do 74 miejsc w 23 krajach z 9 brytyjskich lotnisk, uwzględniając osiem nowych tras uruchomionych w 2018 z Londynu Luton do Larnaki, Tirany, Tallina, Bratysławy, Lwowa, Aten, Keflaviku i Bari. Ceny biletów zaczynają się już od 13,99 funtów * i są dostępne w rezerwacji online na stronie wizzair.com.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

József Váradi, prezes Wizz Air, powiedział“Dzisiaj rozpoczyna się nowa era podróży lotniczych w Wielkiej Brytanii, a my świętujemy pierwszy lot Wizz Air UK po przyznaniu brytyjskiej licencji operacyjnej. Wizz Air UK jest kluczowym elementem naszego planu awaryjnego z powodu Brexitu, ale także pierwszym prawdziwym przewoźnikiem o ultra niskich kosztach, który ma licencję w Wielkiej Brytanii i kolejnym etapem w rozwoju naszej firmy w Wielkiej Brytanii. Wizz Air angażuje się w działalność w Wielkiej Brytanii od czasu naszego pierwszego lotu do Londynu Luton w 2004 roku. Nasz rozwój i pozycja 8. pod względem wielkości linii lotniczej w Wielkiej Brytanii będzie oznaczać dodatkowe inwestycje i utworzenie nowych miejsc pracy. Wszyscy członkowie zespołu WIZZ są zachwyceni tym, że operacje rozpoczynają się pod flagą Wizz Air UK. Dla naszych klientów z Wielkiej Brytanii mamy nową ofertę podróży i zachęcamy do poznawania wyjątkowych miejsc z naszej siatki połączeń w Wielkiej Brytanii.”

(Informacja prasowa)