Wypełnione samoloty na wrocławskim lotnisku!

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Ponad 2 mln 650 tys. – tylu pasażerów obsłużyło wrocławskie lotnisko od początku 2017 roku. W listopadzie największe wzrosty zanotowano w ruchu sieciowym międzynarodowym i połączeniach niskokosztowych. Najbardziej wypełnione były samoloty do Rzymu, Mediolanu i Lizbony.

W samym tylko listopadzie 2017 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 200 tys. podróżnych. To 7-procentowy wzrost w porównaniu do listopada 2016 roku. Przez 11 miesięcy z wrocławskiego lotniska skorzystało już 2 652 936 pasażerów. Dzięki temu wzrost wyniósł blisko 19% w porównaniu do analogicznego okresu 2016 roku.

To świetny wynik i ogromny sukces lotniska – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.  Prognozy na ten rok mówią o ponad 2,8 mln obsłużonych pasażerów. Obserwując dynamikę wzrostu w kluczowych segmentach ruchu, ten wynik staje się bardzo realny. Przed nami wciąż czas wzmożonego ruchu w okresie świątecznym – dodaje.

 

Samoloty  pełne po brzegi

W listopadzie 2017 roku z połączeń niskokosztowych skorzystało prawie 136 tys. osób. To
o 26,5% więcej niż w zeszłym roku o tej porze. Wśród najpopularniejszych kierunków, obok Wysp Brytyjskich, znalazły się loty do Europy południowej, między innymi Włoch, Portugalii i Hiszpanii. Znakomite wypełnienie notowały samoloty do Rzymu (średnio 93%), Lizbony i Mediolanu (po 92%) oraz na Teneryfę (91%).

Z roku na rok coraz wyraźniej widać, że podróżni chętniej planują urlop również jesienią. Taki wypoczynek jest często tańszy, a atrakcje są bardziej dostępne dla zwiedzających – mówi Dariusz Kuś.

Dużą popularnością cieszą się nowe południowe kierunki dostępne z wylotem z Wrocławia. Na przykład Palermo i Neapol notują wypełnienia samolotów rzędu 89-88%. Wiosną 2018 roku siatkę uzupełni 5 kolejnych nowości – Ateny (Ryanair), Porto, Kutaisi, Goteborg i Bazylea (Wizz Air).

 

Lotnisko przyjazne biznesmenom

W ruchu sieciowym międzynarodowym wrocławskie lotnisko odnotowało ponad 20-procentowy wzrost z łączną liczbą 35 tys. pasażerów. Wpływ na to miała duża liczba połączeń do największych portów przesiadkowych w Europie. W tym momencie Port Lotniczy Wrocław oferuje 18 takich tras dziennie. Do najpopularniejszych należy Frankfurt nad Menem, Monachium, Dusseldorf, a także zimowa nowość Zurych (w rozkładzie od końca października).

Loty do centrum szwajcarskiego biznesu to dobra wiadomość dla działających we Wrocławiu firm, między innymi Credit Suisse czy UBS – mówi Dariusz Kuś. Z połączenia do Zurychu cieszą się także pasażerowie korzystający z lotów na trasach transkontynentalnych. Siatka debiutującego u nas przewoźnika SWISS obejmuje największe lotniska świata i pozwala korzystać z ogromnej liczby rejsów do wielu zakątków globu – dodaje.

W listopadzie z rejsów krajowych skorzystało 26 tys. osób – ogromną popularnością cieszyło się niskokosztowe połączenie do Gdańska (wypełnienie wyniosło prawie 84%). Z lotów czarterowych skorzystało ponad 3,3 tys. podróżnych.

(informacja prasowa)