Wzrost ruchu pasażerskiego w Katowicach w styczniu 2015 r.

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Katowice_AirportW pierwszym miesiącu bieżącego roku w Katowice Airport wzrósł pasażerski ruch całkowity, regularnym i czarterowy.

W ruchu całkowitym odprawiono 145 170 podróżnych o 4% więcej niż styczniu zeszłego roku. Wzrost odnotowano w segmencie ruchu czarterowego w ramach którego obsłużonych zostało 22 717 pasażerów, o 29% więcej niż w tym samym okresie 2014 roku. W ruchu regularnym, obsłużonych zostało 120 359 osób, o 1,7% więcej niż rok temu.

Prognozy wskazują, że 2015 rok będzie kolejnym rekordowym po minionym, w którym obsłużono 2,7 mln osób.

W tym roku w Pyrzowicach zostanie odprawionych około 3 mln pasażerów. Z jednej strony będzie to możliwe dzięki powiększeniu, w marcu bieżącego roku, pyrzowickie bazy linii lotniczej Wizz Air o piątego 180-miejscowego Airbusa A320. W związku z tym przewoźnik zwiększy częstotliwość rejsów na wybranych trasach do Skandynawii i na Wyspy Brytyjskie oraz otworzy nowe połączenia do Belfastu, Larnaki, Bristolu i Bolonii. Ponadto 17 stycznia br. Wizz Air wznowił cieszące się dużym zainteresowaniem rejsy do Tel Awiwu, 30 marca br. do siatki połączeń wróci trasa do Kutaisi w Gruzji. Drugi czynnikiem jest prognozowany wzrost ruchu czarterowego.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

(Informacja prasowa)