40-ty Embraer we flocie KLM!

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Flotę KLM Cityhopper zasilił już 40-ty samolot firmy Embraer. Jest to maszyna typu Embraer 175+, których linia posiada 10 sztuk. Nowy nabytek we flocie o numerze rejestracyjnym PH-EXP wylądował na amsterdamskim lotnisku Schiphol pod koniec lipca b.r. Kolejny Embraer 175+ w niebieskim malowaniu KLM przybędzie do Holandii w listopadzie tego roku.

Jest to kolejny ważny krok w ramach rewitalizacji floty KLM Cityhopper. Tego roku linia wycofa z eksploatacji ostatni samolot typu Fokker 70, co oznacza, że flota przewoźnika składać się będzie teraz całkowicie z Embraerów.

Ponadto w lipcu b.r. KLM Cityhopper poinformował, że złożono zamówienie na dwie kolejne maszyny z brazylijskiego koncernu – maszyny typu Embraer 190.

Aktualnie KLM Cityhopper jest linią numer jeden w Europie pod względem liczebności Embraerów we flocie.

Embraer 175+ to nowoczesna i wygodna maszyna, w której zastosowano liczne rozwiązania technologiczne, aby przy eksploatacji zminimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne. Między innymi samolot zużywa mniej paliwa, dzięki czemu znacznie ograniczono emisję CO2. W porównaniu z Fokkerem 70, zużycie jest aż o 22% mniejsze. Udało się to osiągnąć dzięki efektywnym silnikom oraz specjalnej konstrukcji skrzydeł, która pozwala zredukować opór powietrza, a co za tym idzie zmniejsza się spalanie paliwa. Embraer 175+  jest też znacznie cichszy.

Embraer 175+ – podstawowe dane liczbowe

Rozpiętość skrzydeł:                28,65 m

Długość samolotu:                31,68 m

Prędkość przelotowa:            850 km/h

Maksymalny zasięg:                3 180 km

Maksymalna liczba pasażerów:            88

Klasy przelotu: Klasa Biznes, strefa Economy Comfort, Klasa Ekonomiczna

 

Embraer 190 – podstawowe dane liczbowe

Rozpiętość skrzydeł:                28,72 m

Długość:                    36,25 m

Prędkość przelotowa:            850 km/h

Maksymalny zasięg:                4 500 km

Maksymalna liczba pasażerów:          100

Klasy przelotu: Klasa Biznes, strefa Economy Comfort, Klasa Ekonomiczna

 

Maszyny Embraer 175+ i 190 są wykorzystywane przez KLM Cityhopper* na większości tras europejskich. Między innymi modelem Embraer 190 w barwach KLM podróżujemy do Amsterdamu z dwóch miast w Polsce – z Krakowa i Gdańska.

*KLM Cityhopper to linia regionalna należącą do Grupy KLM

(informacja prasowa)