7% mniej pasażerów w październiku w Kraków Airport

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Krakow Airport LogoW październiku w Kraków Airport obsłużono 319 285 pasażerów, o 7% mniej w stosunku do października 2013 roku. 

Spadek ruchu spowodowany był niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W październiku przez kilka dni na krakowskim lotnisku rano i wieczorem utrzymywała się mgła oraz niskie podstawy chmur. – Pogoda była powodem odwołania bądź przekierowania z naszego portu 284 operacji lotniczych. Szacujemy, że w ich efekcie obsłużyliśmy o ponad 30 tysięcy pasażerów mniej – informuje Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. – Do normalnej pracy lotniska w warunkach, jakie panowały w ostatnich dniach niezbędny byłby system ILS trzeciej kategorii. W tej chwili żadne polskie lotnisko nie ma tej kategorii. Zleciliśmy analizy jakie inwestycje są konieczne do uruchomienia cat. III i jakie byłyby koszty tego przedsięwzięcia.

Jan Pamuła dodaje, że wkrótce pasażerów czeka ważna zmiana związana z rozbudową lotniska. – Jeszcze w tym miesiącu wszystkie operacje przylotowe zostaną przeniesione do terminalu T2, powiększonego o dodatkowe 900 m2. Dzięki temu będą możliwe prace modernizacyjne w terminalu T1 i sprawna realizacja inwestycji.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Odprawa pasażerów lotów międzynarodowych nadal będzie się odbywać w terminalu T1.

 Od początku roku na krakowskim lotnisku obsłużono łącznie 3 271 746 pasażerów, o 5% więcej niż w roku 2013. W tym okresie liczba odwołanych bądź przekierowanych operacji z powodu pogody i przyczyn operacyjnych wyniosła 2%.

(Informacja prasowa)