Kraków na mapie połączeń Air France

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Paryż Air France ConcordeOd 4 lipca 2016 roku, Air France wprowadza zmiany w swoim letnim rozkładzie lotów i będzie oferować sezonowy rejs z Krakowa do Paryża 4 razy w tygodniu przez dwa wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień (ostatni lot 28 sierpnia). Na nowej trasie będzie latać samolot typu Airbus 319 wymiennie z A318. Obok Warszawy, Kraków jest drugim polskim miastem obsługiwanym przez francuską linię lotniczą.

„Wprowadzenie sezonowych połączeń przez Air France z Paryża do Krakowa jest spowodowane dużym zainteresowaniem lotami na tej trasie w miesiącach letnich. Kraków jest bardzo popularnym miastem wśród turystów, i chętnie odwiedzanym również przez Francuzów. Ponadto tysiące ludzi z całego świata wybiera się w tym roku do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży” – powiedziała Chloé Marchand, Dyrektor Generalna Air France KLM w Polsce.

Rozkład lotów obowiązujący od 4 lipca 2016

AF1131: wylot z Krakowa o godzinie 19:20, i przylot na paryskie lotnisko im. Charles’a de Gaulle’a o godzinie 21:30.

AF1130: wylot z Paryża o godz. 15:55, i przylot do Krakowa o godzinie 18:10.

Bezpośrednie połączenie Air France z Krakowa do Paryża to doskonała okazja, aby odwiedzić jedno z najbardziej popularnych pod względem atrakcji turystycznych miast w Europie. Dzięki nowemu połączeniu podróżni z Polski będą mogli również przesiąść się na lotnisku im. Charles’a de Gaulle’a i wylecieć dalej w świat. Do ich dyspozycji jest globalna siatka Air France KLM, która obecnie obejmuje 316 miast w 115 krajach, w tym wiele ciekawych dalekich kierunków jak Szanghaj, Buenos Aires, Nowy Jork, Los Angeles, Mauritius i inne.

Air France i port bazowy im. Charles’a de Gaulle’a

Wszystkie transfery na rejsach międzykontynentalnych Air France odbywają się na paryskim lotnisku bazowym linii im. Charles’a de Gaulle’a, które jest siódmym najważniejszym węzłem lotniczym na świecie i trzecim w Europie. W roku 2015 zajęło ono pierwsze miejsce w kategorii „najbardziej ulepszone lotnisko na świecie” w rankingu Skytrax i trafiło też do pierwszej piątki w zestawieniu „Najlepszych Lotnisk na Świecie 2015” według Skytrax w kategorii „oferty zakupowej” i pierwszej dziesiątki „w zakresie jakości obsługi pasażerów”, a zmodernizowany Terminal 2E znalazł się na 6 miejscu w kategorii „najlepszy terminal na świecie”.

W roku 2015 linia Air France zdobyła dwie nagrody w World Airline Awards Skytrax: w kategorii „najbardziej ulepszona linia lotnicza na świecie”, i po raz drugi z rzędu „najlepsza poczekalnia biznesowa dla Klasy Pierwszej”.

Air France-KLM w Polsce

Aktualnie w sezonie zimowym, Grupa Air France-KLM realizuje łącznie 46 połączeń tygodniowo z dwóch polskich miast, Krakowa (5) i Warszawy (41). Od 15 lutego br. liczba lotów KLM do Krakowa wzrośnie do 14 tygodniowo, a latem 2016roku Gruparozszerzy swoją ofertę o loty Air France 4 razy w tygodniu do/ i zKrakowa.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

(Informacja prasowa)