Airbus A380 Emirates wraca do Narity w Japonii

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Linie Emirates planują wznowić rejsy samolotu Airbus A380 na trasie Dubaj-Narita od 26 marca tego roku. Niedawno przewoźnik wprowadził swoją flagową maszynę na trasie do Moskwy, a już wkrótce rusza także połączenie A380 do Johannesburga. Tego samego dnia A380 rozpocznie również loty z Dubaju do Casablanki.

Narita dołączy do ponad 40 kierunków w rozbudowanej globalnej siatce połączeń Emirates obsługiwanych przez niezwykle popularny samolot A380, wśród których znajdują się m.in. Paryż, Rzym, Mediolan, Madryt, Londyn czy Mauritius. Obecnie codzienne rejsy Emirates pomiędzy Naritą a Dubajem realizowane są przez Boeinga 777-300ER w konfiguracji trzyklasowej. Wznowienie lotów A380 na tej trasie umożliwi pasażerom z Japonii podróż na pokładzie słynnego dwupokładowca przez Dubaj do miejscowości na całym świecie, a w szczególności w Europie.

A380 zaoferuje łącznie 489 miejsc w trzech klasach – 14 prywatnych kabin w klasie pierwszej, 76 rozkładanych do pozycji leżącej foteli w klasie biznes oraz 399 szerokich foteli w klasie ekonomicznej. Tym samym maszyna zdoła zabrać na pokład o 135 pasażerów więcej w porównaniu z Boeingiem 777-300ER.

Codzienne loty nr EK318 z Dubaju zaplanowano na 02:40 z lądowaniem w Naricie o 17:35. Rejs powrotny nr EK319 z Narity wyznaczono w poniedziałki, czwartki, piątki, soboty i niedziele na 22:00 z lądowaniem w Dubaju o 4:15 następnego dnia, natomiast we wtorki i środy – na 21:20 z lądowaniem w Dubaju o 3:35 następnego dnia. Wszystkie godziny podano według czasu lokalnego.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Linie Emirates zdobyły tytuł najlepszej linii lotniczej w 2016 i zostały wyróżnione za najlepszy system rozrywki pokładowej na świecie w prestiżowym plebiscycie Skytrax World Airline Awards. W czasie 11-godzinnego lotu Narita-Dubaj przewoźnik zapewnia pasażerom wszystkich klas wygodę podróży i wyborne potrawy przygotowane przez najlepszych szefów kuchni. Na podróżujących klasą pierwszą czeka japońskie menu kaiseki, z kolei pasażerowie klasy biznes mogą liczyć na atrakcyjny wybór dań typu bentō. W trakcie lotu pasażerami Emirates opiekuje się wyróżniony licznymi nagrodami wielonarodowy personel pokładowy, w skład którego wchodzi również 400 Japończyków. Ponadto linie zapewniają najlepszą rozrywkę w przestworzach w postaci systemu Emirates ice, który oferuje ponad 2 500 kanałów, w tym japońskie filmy i muzykę. Na większości tras pasażerowie mają dostęp do bezprzewodowego Internetu, dzięki czemu w czasie lotu pozostaną w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi.

Przywrócenie samolotu A380 na trasie oznacza dla podróżujących klasą pierwszą dostęp do kultowych pryszniców Emirates Shower Spa. Ponadto pasażerowie klas pierwszej i biznes mogą spotykać się i odpoczywać w słynnym salonie pokładowym na górnym pokładzie.

Co więcej, na trasie z Narity mogą oni – podobnie jak członkowie programu lojalnościowego Emirates Skywards Platinum i Gold – skorzystać z pierwszej w Japonii poczekalni lotniskowej należącej do linii. Na gości luksusowej i wygodnej poczekalni w cenie biletu czekają wyśmienite napoje oraz szeroki wybór dań na ciepło i zimno z bufetu przygotowywanego przez najlepszych szefów kuchni. Znajdują się w niej także rozmaite udogodnienia – między innymi doskonale wyposażone centrum biznesowe, bezpłatny Internet bezprzewodowy czy prysznice.

Odkąd linie Emirates rozpoczęły loty do Japonii w 2002 roku, nastąpił znaczący wzrost handlu między Japonią a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Zapotrzebowanie na przewozy pasażerów i cargo przez port w Dubaju pozostaje wysokie. Loty A380 Emirates z Narity zapewnią wyjeżdżającym w celach służbowych i turystycznych znakomite połączenie z kierunkami na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Południowej, Europie, Afryce i w regionie Oceanu Indyjskiego.

Dwupokładowy A380 to największy samolot komercyjny na świecie, który dzięki przestronnym i cichym kabinom cieszy się niezwykłą popularnością wśród podróżnych z całego świata. Obecnie przewoźnik dysponuje największą na świecie flotą Airbusów A380 złożoną z 89 maszyn, przy czym czeka na dostawę 53 kolejnych. Wznowienie lotów A380 do Narity, jedynego kierunku Emirates obsługiwanego przez ten samolot w Japonii, zapewni pasażerom podróżującym z Japonii połączenie do Dubaju, a stamtąd do ponad 150 kierunków na całym świecie.

(Informacja prasowa)