Airbus A380 Qatar Airways poleci do Bangkoku

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Qatar Airbus A380Oczekiwany z niecierpliwością Airbus A380 Linii Qatar Airways wyląduje niedługo w Bangkoku, stolicy Tajlandii, i z pewnością powtórzy niezwykły sukces A380, który rozpoczął w tym miesiącu loty na lotnisko Heathrow w Londynie. Linie mają również w planach rozpoczęcie jeszcze w tym roku obsługi połączeń Airbusem A380 między Dohą i lotniskiem Charles de Gaulle w Paryżu, a także uruchomienie dodatkowego połączenia obsługiwanego przez A380 z Londynem.

Od 1 grudnia 2015 pasażerowie podróżujący do i z Bangkoku lotami Qatar Airways QR836/QR833 będą cieszyć się udogodnieniami na najwyższym poziomie dzięki nowoczesnemu Airbusowi A380. Najnowsze technologie zastosowane na pokładzie samolotu zagwarantują wyjątkowe wrażenia klientom linii, ustanawiając równocześnie nowy punkt odniesienia we wszystkich kluczowych kategoriach związanych z komfortem pasażerów.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

CEO Grupy Qatar Airways, Jego Ekscelencja Akbar Al Baker powiedział: „Bangkok jest jednym z najpopularniejszych miejsc podróży pasażerów z całego świata. Dlatego dostrzegamy jak ważnym jest móc zaoferować naszym pasażerom latającym do Bangkoku z Międzynarodowego Portu Lotniczego Hamad w Doha dogodne połączenie, a także pięciogwiazdkową obsługę.”

„Dzięki popularności Bangkoku byliśmy świadkami stałego wzrostu liczby pasażerów na tym kierunku w ostatnich latach. Co więcej, liczba pasażerów z Tajlandii podróżujących do wielu miejsc na całym świecie również znacząco wzrosła. Z tego względu bardzo cieszymy się, że wraz z rozpoczęciem nowego roku będziemy mogli zaoferować naszym pasażerom poziom obsługi, z którego słyniemy – na pokładzie nowego Airbusa A380.”

Szersze siedzenia, niższy poziom hałasu, bezprzeciągowy obieg powietrza i dokładna kontrola temperatury to jedne z wielu udogodnień A380, które pozwalają obniżyć uczucie zmęczenia odczuwane normalnie przez pasażerów po długim locie.

Siedzenia oraz wyposażenie kabin wszystkich klas zostały zaprojektowane specjalnie dla Qatar Airways w ścisłej współpracy z projektantami i producentami.

Kabina Pierwszej Klasy składa się z 8 indywidualnie wydzielonych przestrzeni na górnym pokładzie, zaaranżowanych w konfiguracji 1-2-1. Każda z nich oferuje siedzenie z 230 cm odstępem przekształcające się w zupełnie płaskie łóżko, 26-calowy ekran HD z systemem rozrywki oraz bezpośredni dostęp do przejścia. Kabina Pierwszej klasy oferuje również ekskluzywne, luksusowo wyposażone toalety w stylu spa, które zapewnią pasażerom wygodny i spokojny lot.

Kabina Klasy Biznes na pokładzie A380 Qatar Airways posiada 48 siedzeń na górnym pokładzie w konfiguracji 1-2-1. Każde siedzenie zapewnia ponad 200 cm przestrzeni, możliwość przekształcenia w zupełnie płaskie łóżko, 17-calowy ekran HD z systemem rozrywki oraz bezpośredni dostęp do przejścia.

A380 Qatar Airways posiada dwie kabiny Klasy Ekonomicznej: z 56 siedzeniami w konfiguracji 2-4-2 na górnym pokładzie oraz z 405 siedzeniami na głównym pokładzie w konfiguracji 3-4-3. Każde siedzenie klasy ekonomicznej ma szerokość 47 cm, podczas gdy odstęp między rzędami wynosi 82 cm. Wszystkie siedzenia wyposażone są w system rozrywki z ekranem o wielkości 10,6 cala.

Na górnym pokładzie znajduje się dostępny w czasie lotu, unikalny dla A380 bar dla pasażerów klasy Pierwszej i Biznes, który daje możliwość odetchnięcia od typowego środowiska samolotu.

Inną wyjątkową cechą A380 Qatar Airways jest dostępność połączenia Wi-Fi w trakcie lotu dla wszystkich pasażerów, dzięki czemu są oni w stanie wysłać ważne emaile, przeglądać strony internetowe lub śledzić aktualizacje w serwisach społecznościowych.

W swojej krótkiej, siedemnastoletniej historii, Linie Qatar Airways mogą pochwalić się szybkim rozwojem. Dziś linie mają w swojej flocie 137 nowoczesnych samolotów, które obsługują połączenia do 144 kluczowych miejsc podróży biznesowych i turystycznych w Europie, Bliskim Wschodzie, Afryce, Azji i Pacyfiku, Ameryce Północnej i Południowej.

Przy tej okazji warto również przypomnieć, że już w styczniu 2015 Qatar Airways stanie sie pierwszym na świecie użytkownikiem najnowocześniejszych samolotów Airbus 350 XWB. Te innowacyjne samoloty rozpoczną swe operacje latając dwa razy dziennie pomiędzy Dohą a Frankfurtem. Będą one oferowały 283 miejsca w dwóch klasach podróżnych. Kontynuując politykę szybkiego rozwoju katarskie linie lotnicze zamówiły aż 80 egzemplarzy tego typu samolotów.

(Informacja prasowa)