Airbus dostarcza setny samolot A350 XWB!

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Airbus dostarczył swój setny samolot A350 XWB w zaledwie 30 miesięcy po dostarczeniu pierwszego egzemplarza tego najnowocześniejszego na świecie szerokokadłubowca w grudniu 2014 r. Setnym dostarczonym samolotem jest A350-900 dla China Airlines. Do dziś samoloty A350 zostały dostarczone 14 liniom lotniczym z całego świata i latają z niezwykle wysokim wskaźnikiem niezawodności operacyjnej rzędu 99 proc.*.

A350 XWB oferuje najnowocześniejszą konstrukcję aerodynamiczną, kadłub i skrzydła z włókna węglowego oraz nowe, paliwooszczędne silniki Rolls-Royce. Technologie te przekładają się na niedościgniony stopień efektywności operacyjnej, zapewniając 25-procentowe ograniczenie spalania i emisji oraz znacznie niższe koszty utrzymania. Jako jeden z pierwszych samolotów wyposażonych w kabinę „Airspace by Airbus”, A350 XWB gwarantuje wysoki komfort, dobre samopoczucie i najnowsze technologie pasażerom i załodze.

A350-1000, nowy przedstawiciel rodziny A350 XWB, jest bardzo zbliżony konstrukcyjnie do modelu A350-900. Certyfikację typu i pierwszą dostawę do klienta zaplanowano na czwarty kwartał 2017 r., a obecnie A350-1000 przechodzi intensywną, przebiegającą pomyślnie kampanię prób w locie.

Do dziś Airbus otrzymał łącznie 847 wiążących zamówień na samoloty A350 XWB od 45 klientów, co oznacza, że już teraz jest to jeden z najlepiej sprzedających się samolotów szerokokadłubowych w historii.

*Niezawodność operacyjna jest kluczowym wskaźnikiem w działalności linii lotniczych, ponieważ przekłada się na dostępność samolotów. Im ten wskaźnik bliższy 100 proc., tym efektywniej działa linia lotnicza.

(informacja prasowa)

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl