Pierwszy Airbus A321ceo już we flocie Wizz Air

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

WizzAir Airbus A321Tania linia lotnicza Wizz Air w zeszłym tygodniu rozpoczęła loty pierwszym w swojej flocie, samolotem Airbus A321ceo1 z 230 miejscami. Przedstawiciele mediów z największych rynków Wizz Air zostali zaproszeni do wzięcia udziału w locie z lotniska w Londynie Luton, na którym Wizz Air prężnie działa i które jest pierwszą destynacją, na której operuje zbazowana w Budapeszcie nowa maszyna A321ceo.

Dzięki nowej maszynie A321 możemy zaoferować naszym pasażerom niższe ceny, ponieważ ma ona większą wydajność w porównaniu do obecnie latających A320” powiedział John Stephenson, wiceprezes Wizz Air. “Zaletą Airbusa A321 jest nowoczesne wnętrze i większa ilość miejsc. Obniża też negatywny wpływ na środowisko.”

Pierwszy Airbus A321ceo we flocie Wizz Air 20 listopada rozpoczął operacje na trasie Budapeszt – Londyn Luton. Druga maszyna zacznie latać już w grudniu, a następne 9 samolotów zasili flotę w 2016 roku. Ponadto kolejne 26 nowych samolotów A321ceo, będą dostarczane sukcesywnie do 2018 roku. Pierwsze cztery samoloty Airbus A321ceo będą miały swoją bazę w Budapeszcie, a kolejne dostawy będą kierowane do pracy na najbardziej popularnych trasach we wciąż rozwijającej się siatce połączeń Wizz Air. Wcześniej w tym roku, Wizz Air wzbudził duże zainteresowanie mediów i trafił na czołówki gazet podczas Air Show w Paryżu, po tym jak ogłosił zamówienie 110 maszyn Airbus A321neo2 z dostawą od 2019 do 2024.

Jesteśmy zachwyceni mogąc powitać Wizz Air w gronie operatorów Airbusa A321. Samoloty A321ceo umożliwią zwiększenie liczby miejsc dla pasażerów na najpopularniejszych trasach Wizz Air i pozwolą obniżyć ceny biletów” powiedział Christopher Buckley, wiceprezes Airbus na obszar Afryki, Europy oraz Azji i Pacyfiku. “Jesteśmy przekonani, że A321ceo pomoże Wizz Air skutecznie zaspokajać rosnące zapotrzebowanie na podróże lotnicze jednocześnie korzystając z najwyższej klasy komfortu w połączeniu z ekonomiczną i wydajną eksploatacją charakterystyczną dla całej rodziny A320”.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Dodanie A321ceo, największego samolotu z grupy A320, umożliwi linii Wizz Air zaspokojenie rosnącego popytu na tanie loty w Europie Środkowo-Wschodniej. W pierwszej połowie roku finansowego 2016 (kończącego się 31 marca 2016 roku) Wizz Air osiągnie wynik 10.7 mln pasażerów, co da 20% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku finansowym 2015. Współczynnik wykorzystania miejsc w samolocie wzrośnie tym samym do 90,7%.

Wizz Air ostatnio ogłosił zawarcie umowy leasingu z CDB Leasing (odpowiedzialna za leasing jednostka China Development Bank) na sfinansowanie sześciu maszyn Airbus A321ceo, łącznie z dwiema A321 dostarczonymi w tym roku.

(Informacja prasowa)