Centrum obsługi technicznej samolotów Ryanair we Wrocławiu

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

photo_WRO_RyanairTania linia lotnicza Ryanair ogłosiła 13 maja decyzję o utworzeniu swojego pierwszego w Polsce centrum obsługi technicznej samolotów. Budowa centrum (WAMS) na wrocławskim lotnisku rozpocznie się w listopadzie 2015 roku. Obiekt zostanie oddany do użytku w marcu 2016 roku i umożliwi powstanie do 150 miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanego personelu, w tym licencjonowanych inżynierów, mechaników oraz personelu pomocniczego. Centrum obsługi technicznej WAMS zaprojektowane jest z myślą o przeglądach typu „C” dla samolotów Boeing 737-800. Składać się będzie z 2-stanowiskowego, nowoczesnego hangaru, z możliwością dalszej rozbudowy. Inwestycja ta warta jest ponad €6mln.

Na wrocławskim lotnisku stacjonują obecnie 2 samoloty Ryanair. Ryanair niedawno ogłosił rozkład lotów na zimę 2015 roku, z nowym połączeniem na Teneryfę. Siatka 16 połączeń w nadchodzącym sezonie zimowym umożliwi Ryanair osiągnięcie wyniku na poziomie 1 mln klientów w skali roku, co pozwoli na utrzymanie 1000 miejsc pracy na Dolnym Śląsku.

Michael Hickey, Dyrektor Operacyjny Ryanair, powiedział we Wrocławiu:

Ryanair, jako największy przewoźnik w Polsce ma przyjemność ogłosić nasze pierwsze polskie centrum obsługi technicznej samolotów. Ta inwestycja o wartości €6mln możliwa jest dzięki pomocy i wsparciu Portu Lotniczego Wrocław. Wrocławskie centrum obsługi technicznej WAMS zostanie otwarte w marcu 2016 roku i pozwoli na utworzenie do 150 miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanego personelu.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Polska jest bardzo ważnym rynkiem wzrostu dla Ryanair. Wrocław jest również fantastycznym miejscem do zatrudnienia wykwalifikowanego personelu, który będzie wspierać ten ambitny projekt w nadchodzących miesiącach i latach.”

Dariusz Kuś, Prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział:

Rozmowy na temat centrum obsługi technicznej samolotów Ryanair były prowadzone od kilku lat. Przewoźnik od początku swojej działalności na polskim niebie jest silnie związany ze stolicą Dolnego Śląska. Jesteśmy przekonani, że decyzja o uruchomieniu centrum właśnie na wrocławskim lotnisku jeszcze wzmocni te więzi.

Dzięki temu w przyszłości będziemy jeszcze bardziej atrakcyjnym lotniskiem dla przewoźników, którzy poszukują miejsca dla swojej bazy technicznej. We Wrocławiu znajdą grupę świetnie wykształconych i doświadczonych ekspertów, więc wybór naszego miasta i lotniska będzie oczywisty.”

(Informacja prasowa)