Debiut Wizz Air na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Wizz Air MaltaWizz Air 25 lutego zadebiutował na londyńskiej giełdzie LSE. Cena jednej akcji w pierwotnej ofercie publicznej (IPO) ustalona była na 11,50 GBP. Dzięki temu Wizz Air pozyskał ok. 103 mln GBP.

Jak informuje agencjaReuters węgierski przewoźnik zrezygnował w czerwcu z pierwotnej oferty publicznej z powodu chwiejnego rynku. Prezes Jozsef Varadi wyjaśnił, że od tamtej pory Wizz Air osiągnął założone cele finansowe i operacyjne, a ogólne nastroje inwestorów uległy poprawie dzięki malejącym cenom ropy. – Osiągnęliśmy dorobek wiarygodności, który moim zdaniem zapewni dużą różnicę – stwierdził prezes.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Pozyskane środki pomogą przewoźnikowi konkurować z większymi Ryanairem i easyJetem, zapewnią mu też większe opcje finansowe, bo przygotowuje się do odbioru od listopada 27 nowych samolotów A321. Maszyny te zabierające o 50 podróżnych więcej niż obecne A320 pozwolą obniżyć koszty jednostkowe o ok.9 proc. – wyjaśnił Varadi.

Do końca 2017 r. flota ma wzrosnąć o 31 samolotów, czyli do poziomu 85 szt. Prawdopodobne jest to, że Wizz Air nie nie będzie uruchamiał połączeń na zachodzie Europy, a będzie nadal działać głównie na wschodzie i w centrum.

Aktualną cenę akcji Wizz Air możecie sprawdzić tu: LSE.

(Informacja prasowa)