Do 50 procent więcej lotów do USA z airberlin, począwszy od lata 2017 roku

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Air_Berlin_Airbus_A330-200;_D-ABXB@TXL;31.12.2012_685am_(8438372288)airberlin znacząco wzmacnia sieć połączeń transoceanicznych do Stanów Zjednoczonych, zwiększając częstotliwość lotów nawet o 50 procent z 55 do 78 lotów bez międzylądowania tygodniowo z Berlina i Düsseldorfu w sezonie letnim 2017 roku. Loty będą także płynnie połączone z lotami airberlin z Polski.

Opisany rozwój sieci dowodzi rosnącego znaczenia węzłów komunikacyjnych w Berlinie-Tegel i Düsseldorfie, które oferują sieci połączeń dalekiego zasięgu do Ameryki Północnej na Karaiby, oprócz połączeń z i przez Abu Zabi do Australii i Azji.

Port lotniczy w Orlando będzie nowym miejscem docelowym od 6 maja 2017 roku. Odloty będą miały miejsce pięć razy w tygodniu z dynamicznie rozwijającego się węzła komunikacyjnego airberlin w Düsseldorfie. Wraz z Miami i Fort Myers nowy docelowy port lotniczy Orlando sprawia, że portfolio airberlin obejmuje obecnie loty do łącznie trzech miejsc docelowych w Słonecznym Stanie. Stefan Pichler, Chief Executive Officer airberlin, mówi: „Orlando jest cennym dodatkiem do naszego istniejącego, mocnego portfolio połączeń z Florydą, gdyż miasto to jest ważnym ośrodkiem kongresowym o znacznym potencjale w segmencie podróży biznesowych”.

„Linia lotnicza airberlin odnotowała w bieżącym roku silną ekspansję swojej amerykańskiej sieci połączeń, dodając dwa nowe miejsca docelowe: Boston i San Francisco, oraz wiele częstotliwości do istniejącej wcześniej sieci. Dalszy rozwój naszej działalności w USA od lata 2017 roku pokazuje, że jesteśmy zdecydowani kontynuować naszą drogę ku pozycji airberlin jako przewoźnika sieciowego klasy premium, o wyraźnej obecności w USA, z doskonałą ofertą nawet dla najbardziej wymagających osób podróżujących w celach biznesowych”.

Ekspansja sieci obejmuje również nowo uruchomione trasy z Düsseldorfu do Bostonu i San Francisco, których częstotliwość zostaje zwiększona z czterech połączeń w tygodniu (Düsseldorf–Boston) oraz pięciu połączeń w tygodniu (Düsseldorf – San Francisco) do siedmiu połączeń tygodniowo w obu podanych przypadkach. Wraz z lotami do Orlando oznacza to wzrost tygodniowej liczby lotów linii lotniczej z Düsseldorfu do USA o 24 procent w porównaniu z poprzednim rokiem.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Węzeł komunikacyjny w Berlinie również odnotowuje znaczny rozwój, gdyż liczba cotygodniowych lotów do USA wzrośnie w 2017 roku o 93 procent. Połączenia do obu miejsc docelowych w Kalifornii, tj. San Francisco i Los Angeles, będą obsługiwane z rozwijającego się centrum komunikacyjnego Berlin-Tegel od początku maja 2017 roku. Obejmować będą odpowiednio cztery i trzy loty tygodniowo, co daje w sumie jedenaście lotów tygodniowo do San Francisco oraz dziesięć lotów do Los Angeles z Düsseldorfu i Berlina łącznie.

Począwszy od najbliższej zimy, loty z Berlina do Miami będą oferowane przez cały rok bez przerwy  – cztery cotygodniowe loty w sezonie zimowym i trzy w letnim oprócz codziennych lotów z Düsseldorfu.

Bardzo popularne połączenia z Berlina do Nowego Jorku (JFK) zostaną wzmocnione o trzy dodatkowe częstotliwości, co daje dziesięć lotów tygodniowo. Uwzględniając dwa loty dziennie z Düsseldorfu, latem 2017 roku podróżni będą mogli skorzystać z dwudziestu czterech cotygodniowych połączeń airberlin z Niemiec do „Big Apple”.

„Jeśli chodzi o węzeł komunikacyjny w Berlinie i Düsseldorfie, airberlin jest już w bieżącym roku przewoźnikiem obsługującym największą liczbę lotów do USA. Poprzez dalszy rozwój sieci połączeń długodystansowych będziemy wciąż wzmacniać pozycję lidera rynku i wyostrzać nasz profil jako przewoźnika dysponującego bardzo atrakcyjnym portfolio, zwłaszcza dla osób podróżujących w celach biznesowych”, dodaje Stefan Pichler.

Druga co do wielkości linia lotnicza w Niemczech otrzyma trzy dodatkowe maszyny typu Airbus A330-200 do obsługi programu zwiększonej liczby lotów. Wszystkie samoloty będą wyposażone w produkt airberlin klasy premium oferowany na trasach dalekobieżnych: 19 miejsc w ekskluzywnej części FullFlat Business Class oraz 271 miejsc w klasie ekonomicznej, w tym 46 miejsc XL, przy których oferujemy około 20 procent więcej miejsca na nogi.

Latem 2017 roku airberlin oferuje połączenia non stop z Düsseldorfu i Berlina do ośmiu miejsc docelowych w USA: Nowego Jorku (JFK), Bostonu, Chicago, Miami, Orlando (nowe połączenie), Fort Myers, San Francisco i Los Angeles.

Dodatkowe loty z Berlina-Tegel do USA w zimie 2016/17

Rozwój połączeń z USA rozpoczyna się już tej zimy – liczba lotów na trasie z Berlina-Tegel do Miami podwoi się do czterech razy w tygodniu w porównaniu z sezonem zimowym 2015/16. Po dodaniu połączenia we wtorki w nadchodzącym sezonie zimowym loty do Nowego Jorku będą odbywać się codziennie. airberlin zimą wprowadzi także czwartkowe loty do Chicago, co daje łącznie pięć lotów tygodniowo. Zimą airberlin lata szesnaście razy w tygodniu przez Berlin do trzech miejsc miejsc docelowych w USA: Chicago, Nowego Jorku i Miami.

Wzrost częstotliwości z Düsseldorfu do USA w zimie 2016/17

Ponadto airberlin wznowi całoroczne loty do Los Angeles z Düsseldorfu, oferując pięć lotów tygodniowo. airberlin będzie latać łącznie dwadzieścia cztery razy w tygodniu z Düsseldorfu do czterech miejsc docelowych w USA: Fort Myers, Miami, Nowego Jorku i Los Angeles.

Węzły komunikacyjne airberlin w Berlinie i Düsseldorfie są łatwo dostępne z wielu lotnisk w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, jak również w ramach sieci globalnej, którą dysponuje linia lotnicza. W Stanach Zjednoczonych partnerska linia lotnicza American Airlines oferuje niezliczone stałe połączenia do miejsc docelowych w USA i Kanadzie.

(Informacja prasowa, foto: Aero Icarus)