Dobry styczeń w Kraków Airport

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Kraków Airport LogoW styczniu na krakowskim lotnisku obsłużono 261 980 pasażerów. To wynik o 12% lepszy niż w styczniu 2014 roku. Jest to także rekordowy styczeń w historii lotniska.

Ten wynik to dobry prognostyk na ten rok. 2015 r. będzie dla nas bardzo ważny ­- podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. – Chcemy po raz pierwszy w historii przekroczyć liczbę 4 milionów pasażerów. Będzie to możliwe dzięki nowym przewoźnikom – KLM, British Airways, Swiss International Air Lines – i uruchamianym przez nich kierunkom. W tym roku naszym pasażerom zaproponujemy także nową jakość obsługi. Już od lipca będzie działała nowa część terminala, przestronna i wygodna.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

W ubiegłym miesiącu ruch rozkładowy wzrósł o 11%, zaś nierozkładowy o 47% (m. in. przekierowania z innych lotnisk oraz delegacje uczestniczące w 70. rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz-Birkenau).

Największe wzrosty bezwzględne wśród połączeń rozkładowych zanotowano na trasach z/do Niemiec, Włoch i Irlandii. Wśród połączeń rozkładowych najwięcej zyskały rejsy do Frankfurtu (Lufthansa), Dublina (Ryanair), Londynu Stansted (Ryanair.)

(Informacja prasowa)