Kraków Airport objął rolę gospodarza największej imprezy branży lotniczej Routes Europe

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

stoisko Kraków Airport_Routes Europe_Aberdeen_2Routes Europe, jedna z najbardziej znanych i prestiżowych imprez w branży lotniczej wraca do Polski. 11 edycja forum odbędzie się w Krakowie, w dniach 24-26 kwietnia 2016 r.

Miasto i region Aberdeen oficjalnie przekazały dzisiaj przedstawicielom krakowskiego lotniska oraz władzom Krakowa i Małopolski rolę gospodarza kolejnej edycji Routes Europe. W kończącym się w Szkocji 10 forum Routes Europe wzięło udział ponad 1200 uczestników, przedstawicieli branży lotniczej i turystycznej.

Przemawiając podczas oficjalnej ceremonii przekazania roli gospodarza Routes Europe Jan Pamuła, Prezes Zarządu, Kraków Airport, powiedział: Jestem bardzo zadowolony, że będziemy gospodarzem przyszłorocznego największego europejskiego forum lotnictwa. Współorganizacja Routes Europe będzie wielkim wyzwaniem nie tylko dla lotniska, ale także dla miasta i regionu. Jako gospodarz, mogę wam obiecać, że zrobimy co w naszej mocy, aby forum było na najwyższym poziomie.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

– Atrakcje Krakowa są znane na całym świecie, a każdy z kim rozmawiałam podczas tegorocznej imprezy w Aberdeen nie mógł się doczekać wizyty w tym zabytkowym mieście – powiedziała Katie Bland, Director Routes, UBM EMEA. – Kraków Airport odnotowuje stały wzrost i rozbudowuje swoją siatkę połączeń do głównych miast w całej Europie. Lotnisko znajduje się w środku dużego programu inwestycyjnego, który zwiększy jego przepustowość do 8 milionów pasażerów rocznie. Routes Europe 2016 będzie doskonałą okazją do zaprezentowania nowych możliwości lotniska oraz atrakcji, które oferuje miasto przedstawicielom ponad stu linii lotniczych z Europy i ze świata.

 

Jacek Krupa, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego przypomniał, że Kraków Airport jest najprężniej rozwijającym się lotniskiem w Polsce. Każdy kolejny rok okazuje się rekordowy pod względem liczby zarówno obsłużonych pasażerów, jak i turystów odwiedzających nasz region. Jest mi niezmiernie miło już dziś zapowiedzieć, że i rok 2016, kiedy Państwo donas zawitają, będzie pod tym względem absolutnie wyjątkowy, między innymi za sprawą odbywających się w Krakowie Światowych Dni Młodzieży.

Routes Europe jest dorocznym spotkaniem branży lotniczej, ważnym dla wszystkich podmiotów, które chcą być obecne na europejskim rynku lotniczym. Będzie to druga edycja Routes Europe w Polsce. W 2006 r. w Warszawie w wydarzeniu wzięło udział prawie 300 uczestników. W krakowskiej edycji spodziewanych jest ponad 1 200 osób, przedstawicieli wiodących regionalnych linii lotniczych, lotnisk, organizacji turystycznych i innych podmiotów światowego rynku lotniczego.

Partnerami wydarzenia są Województwo Małopolskie i Gmina Miejska Kraków.