Emirates sponsorem portugalskiej drużyny piłkarskiej Benfica Lizbona

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Emirates_Benfica_LizbonaEmirates, linie lotnicze łączące ludzi z ich pasjami, oraz Sport Lisboa e Benfica (Benfica), najlepszy portugalski klub piłkarski, podpisali 3-letnie porozumienie. Przewoźnik będzie oficjalnym partnerem lotniczym drużyny do 2016 roku.

Umowa wchodzi w życie zaledwie dwa lata po tym, kiedy Emirates uruchomiły połączenie do Portugalii. Pokazuje ona kierunek rozwoju oraz plany przewoźnika na tamtejszym rynku. Lizbona dołączyła do siatki połączeń Emirates w lipcu 2012 roku.

Nawiązanie partnerstwa zostało ogłoszone przez Huberta Frachta, wiceprezesa Emirates ds. handlowych na region zachodni oraz CEO klubu Benfica, Domingos Soares de Oliveira podczas konferencji prasowej, zorganizowanej na stadionie Estádio do Sport Lisboa e Benfica. Wypowiedź Luisão, kapitana klubu Benfica, możecie odsłuchać poniżej.

Tanie loty do Portugalii na stronie PanSamolocik.pl

Współpraca z Benfica to dla nas szansa na połączenie portugalskich fanów piłki nożnej z 14 milionami kibiców klubu Benfica rozproszonych na całym świecie. Renoma Benfici, jako jednego z najbardziej utytułowanych klubów w historii europejskich drużyn piłkarskich, urosła już do rangi międzynarodowej. Fakt ten idealnie wpasowuje się w naszą dynamicznie rozwijającą się siatkę połączeń na całym świecie – powiedział Hubert Frach.

Ten dzień to dla klubu Sport Lisboa e Benefica prawdziwy kamień milowy w historii naszej działalności. Dzięki nowemu porozumieniu z Emirates staliśmy się partnerem jednej z najbardziej innowacyjnych marek na świecie. Dzielimy tę samą pasję i czerpiemy radość z tego, co robimy, dlatego jestem pewien, że partnerstwo z Emirates pomoże nam nawiązać kontakt ze wszystkimi oddanymi fanami naszego klubu na całym świecie – dodał Domingos Soares de Oliveira.

Umowa sponsorska obejmuje prawo do umieszczenia logotypu Emirates na stadionie drużyny Estádio do Sport Lisboa e Benfica, jak i wszelkie prawa do promocji. Przewoźnik będzie również mógł reklamować się na platformach medialnych zespołu, w tym na nośnikach cyfrowych. Emirates nabyły też wyłączne prawa do reprezentowania graczy klubu i ich wyłącznej obsługi przewozowej.

Tanie bilety lotnicze kupicie na tripsta.pl

Benfica to jeden z najlepszych klubów piłkarskich na świecie i zdobywca kilku tytułów w Portugalii. Jako jedyny portugalski zespół wygrał wszystkie rodzime turnieje. Na liście trofeów drużyny znajdują się również dwa puchary europejskiej Ligi Mistrzów.

tanie loty do Portugalii możecie znaleźć na stronie PanSamolocik.pl

Należący do linii Emirates Boeing 777-300 ląduje codziennie na lizbońskim lotnisku. Pozyskanie przez klub Benfica sponsora w postaci Emirates to przykład kolejnej ważnej i udanej inwestycji na portugalskim rynku. W ciągu ostatnich dwóch lat przewoźnik obsłużył ponad 330 tys. pasażerów podróżujących między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Portugalią. Stanowiło to potężny wkład w rozwój handlu i turystyki pomiędzy tymi krajami. W 2013 roku obroty handlowe między ZEA a Portugalią wzrosły o 23%, osiągając wartość 4,8 mld euro. Dla porównania: sam roczny eksport Portugalii wart jest prawie 1,5 mld euro.

Benfica odegra kluczową rolę w prowadzonych przez Emirates działaniach promocyjnych. Obejmują one nie tylko sponsoring najlepszych klubów sportowych na świecie, ale również współudział w organizowanych na całym świecie wydarzeniach kulturalnych.

Portfolio sponsorskie Emirates obejmuje: FIFA, Arsenal FC, Real Madrid, AC Milan, Paris Saint Germain (PSG), Hamburger SV, Olympiacos FC, Arsenal Soccer Schools Dubai, The Emirates Cup oraz Saudi Professional League.

Tanich noclegów szukacie na Otel.com oraz hotels.com.

Emirates są także oficjalnym partnerem lotniczym Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej (AFC) – głównej organizacji nadzorczej wydarzeń sportowych rozgrywanych na terenie Azji. W ramach tej współpracy przewoźnik nabył prawa sponsorskie do współorganizacji wszystkich turniejów organizowanych przez AFC, w tym AFC Champions League, AFC Cup i AFC Challenge Cup oraz piłkarskich rozgrywek kobiet i młodzieży.

Emirates sponsorują w tym roku także portugalską edycję turnieju golfowego Masters, który stanowi część rozgrywek organizowanych w ramach 48. międzynarodowych mistrzostw „Race of Dubai”. Wydarzenie to jest jednocześnie podsumowaniem kończącego się sezonu DP World Tour Championship.

(Informacja prasowa)