Linie Emirates otworzyły połączenie na lotnisko Sabiha Gökçen w Stambule

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Emirates_image_1_sawLinie Emirates uruchomiły połączenie na lotnisko Sabiha Gökçen w Stambule – drugiego portu w największym mieście Turcji. Jest to 150. kierunek obsługiwany przez przewoźnika.

Dzięki codziennym lotom na Sabiha Gökçen, linie Emirates zwiększyły całkowite oferowanie na trasie do Stambułu o 35 procent, obsługując łącznie 18 lotów tygodniowo do tego popularnego ośrodka biznesowego i turystycznego.

Port lotniczy Sabiha Gökçen znajduje się w azjatyckiej części miasta i jest dobrze skomunikowany z wieloma zabytkami. Pasażerowie udający się do europejskiej części Stambułu mogą także skorzystać z autobusów, które kursują regularnie, co pół godziny, między lotniskiem Sabiha Gökçen a placem Taksim. Przejazd zajmuje ok. 45 minut. W celu ułatwienia większemu gronu klientów dotarcie do Stambułu, godziny nowych codziennych połączeń do Sabiha Gökçen zostały dostosowane czasowo do wielu lotów z  miast Dalekiego i Bliskiego Wschodu oraz Afryki i Azji Zachodniej.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Wykonujemy loty do Stambułu od ponad 28 lat i w tym czasie zaobserwowaliśmy ogromny wzrost popytu na nasze usługi. Jesteśmy pewni, że zapotrzebowanie na transport pasażerski i cargo jest na tyle wysokie, że uzasadnia obecność Emirates na obu lotniskach w Stambule – powiedział Adnan Kazim, Divisional Senior Vice President Emirates, Strategic Planning, Revenue Optimisation and Aeropolitical Affairs.

Oprócz zapewnienia pasażerom większej swobody w planowaniu podróży z  i do Turcji, nowe połączenie oznacza wprowadzenie klasy pierwszej na trasie do Stambułu. Zapotrzebowanie na to połączenie jest wysokie i już teraz przyjmujemy bardzo wiele rezerwacji na wszystkie klasy rezerwacyjne z różnych miast w naszej siatce – dodał Adnan Kazim.

Nowe połączenie obsługuje Airbus A330-200 w konfiguracji trzyklasowej, który oferuje 12 miejsc w klasie pierwszej, 42 w klasie biznes i 183 w klasie ekonomicznej.

Emirates SkyCargo, frachtowa jednostka Emirates, także rozwinie swoją działalność w Turcji dzięki bezpośrednim lotom na lotnisko Sabiha Gökçen. Zdolność przewozowa w obydwie strony wzrośnie o dodatkowych 168 ton cargo tygodniowo. Obsługujący połączenie Airbus A330-200, który może przewieźć 24 tony cargo w obie strony, jest jedynym szerokokadłubowym samolotem pasażerskim realizującym usługi cargo na trasie do portu Sabiha Gökçen. Każdego roku Emirates SkyCargo transportują ponad 5,3 tys. ton ładunku z i do Stambułu. Wśród najczęściej przywożonych towarów znajdują się leki, szczepionki, dywany i wyroby włókiennicze. Przewoźnik rozpoczął loty do największego miasta Turcji w 1987 roku – to jedna z najdłużej obsługiwanych tras w siatce Emirates SkyCargo.

Emirates_image_4_saw

Codzienne loty nr EK119 Emirates z Dubaju zaplanowano na 17:15 z lądowaniem w porcie Sabiha Gökçen w Stambule o 20:15. Lot powrotny nr EK120 z Sabiha Gökçen zaplanowano na 22:05 z lądowaniem w Dubaju o 04:20 następnego dnia.

Poza codziennym połączeniem do portu lotniczego Sabiha Gökçen linie Emirates wykonują także 11 lotów tygodniowo na lotnisko Stambuł-Atatürk.

Klientów Emirates obsługuje słynący ze swojej uprzejmości wielonarodowy personel pokładowy, w strukturach którego pracują również Turcy. Pokładowe posiłki przyrządzane są  przez najlepszych szefów kuchni. Pasażerowie mają także do dyspozycji wielokrotnie nagradzany system rozrywki pokładowej. Podobnie jak na innych trasach obsługiwanych przez Emirates, podróżnym przysługują bardzo wysokie limity bagażu – do 50 kg w klasie pierwszej, 40 kg w klasie biznes i 30 kg w klasie ekonomicznej.

Stambuł to trzecie miasto na świecie po Londynie i Tokio, w którym przewoźnik obsługuje połączenia z dwóch różnych lotnisk.

(Informacja prasowa)