Emirates uruchomią czwarte codzienne połączenie do Johannesburga

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Emirates Boeing B777 ISTEmirates, linie łączące ludzi i miejsca na całym świecie, zapowiedziały otwarcie czwartego codziennego połączenia między Dubajem a Johannesburgiem. Od 26 października br. przewoźnik będzie oferował siedem lotów do RPA dziennie.

Dodatkowe połączenie zwiększa całkowitą liczbę lotów Emirates pomiędzy oboma krajami do 49 tygodniowo, umacniając pozycję przewoźnika, jako jednego z największych operatorów lotniczych obsługujących Republikę Południowej Afryki. Poza Johannesburgiem Emirates latają również do tak popularnych afrykańskich miast, jak Kapsztad czy Durban.

Wprowadzamy czwarte codzienne połączenie pomiędzy Dubajem a Johannesburgiem, aby zaspokoić rosnący popyt na loty między tymi dwoma ważnymi ośrodkami biznesowymi i turystycznymi. Zwiększona częstotliwość połączeń oferuje naszym klientom większą elastyczność podróży, a dzięki naszemu hubowi w Dubaju stwarza również bardziej komfortowe możliwości przesiadkowe w ramach siatki Emirates – powiedział Orhan Abbas, wiceprezes Emirates ds. operacji handlowych na rynkach Ameryki Łacińskiej i środkowo-południowej Afryki.

Lot EK767, obsługiwany przez Boeinga 777-300ER, będzie rozpoczynać się w Dubaju o 23:20 i kończyć w Johannesburgu o 05:35 następnego dnia. Samolot rejsu powrotnego, EK768, wystartuje z Johannesburga o 09:30 i wyląduje w Dubaju o 19:40. Dodatkowe połączenie do Johannesburga stwarza doskonałą możliwość przesiadkową dla pasażerów z Polski, gdyż samolot Emirates lecący z Warszawy ląduje w Dubaju codziennie o 22:15.

Tanie bilety lotnicze kupicie na tripsta.pl

W tym roku Emirates uruchomiły już połączenia do Tajpej i Bostonu. W najbliższym czasie do siatki przewoźnika dołączy Chicago (5 sierpnia), Oslo (2 września), Bruksela (5 września) i Budapeszt (27 października).

Emirates wykonują obecnie loty do 143 miejsc na całym świecie, które są obsługiwane przez nową, zaawansowaną technologicznie flotę, liczącą ponad 220 szerokokadłubowych samolotów wyposażonych w najnowsze funkcje i udogodnienia. Ponadto Emirates są największym operatorem A380 – w tym miesiącu pięćdziesiąty A380 dołączył do floty przewoźnika.

(Informacja prasowa)