Emirates wylądowały w Chicago

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Emirates_chicagoEmirates, linie łączące ludzi, miejsca i gospodarki całego świata, rozpoczęły codzienne, bezpośrednie loty pasażerskie do Chicago. Samoloty przewoźnika lądują na Międzynarodowym Lotnisku Chicago-O’Hare (O’Hare International Airport).

Trasa pomiędzy Dubajem a Chicago jest obsługiwana przez wyprodukowany w USA samolot typu Boeing 777-200LR, napędzany silnikami GE90. W uzupełnieniu do obsługi pasażerów, samolot ten jest w stanie przewieźć każdorazowo do 17 ton ładunku, co zwiększa możliwości wymiany handlowej pomiędzy tymi dwoma miastami. Emirates oferują usługi frachtowe na trasie do Chicago od 2013 roku.

Połączenie do Chicago poszerza siatkę lotów pasażerskich Emirates o trzecie co do wielkości miasto w Ameryce. Uzupełnia również już wcześniej przez nas wprowadzone usługi frachtowe na O’Hare – powiedział Adel Al Redha, wiceprezes wykonawczy i dyrektor operacyjny Emirates.

Tanie bilety lotnicze kupicie na tripsta.pl.

Oprócz tego, że Chicago jest jednym z najważniejszych amerykańskich ośrodków gospodarczych, miasto to słynie także ze swej kuchni, sztuki, rozrywki, sportu zawodowego, neoklasycystycznej architektury i znanych atrakcji turystycznych, które każdego roku odwiedza ponad 48 milionów osób.

Emirates rozpoczęły loty pasażerskie do Stanów Zjednoczonych w 2004 roku. Pierwszym amerykańskim miastem w siatce przewoźnika był Nowy Jork. W ciągu ostatniej dekady firma stopniowo rozwijała swoje połączenia w USA. Chicago jest już dziewiątym miastem w Stanach Zjednoczonych, które dołączyło do siatki Emirates. Wcześniej, marcu br., przewoźnik uruchomił rejsy do Bostonu. W ciągu ostatniej dekady Emirates przewiozły ponad 9 mln osób do oraz ze Stanów Zjednoczonych. Przewoźnik jest liderem na rynku pod względem liczby obsługiwanych pasażerów pomiędzy USA i Bliskim Wschodem. W celu zaspokojenia rosnącego popytu Emirates planują zwiększenie oferowania do Dallas, Houston i San Francisco. Pod koniec 2014 r. przewoźnik wprowadzi dwupokładowe Airbusy A380 do obsługi połączeń na tych trasach.

Tanich noclegów szukacie na Otel.com oraz hotels.com.

Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie www.emirates.com, na tripsta.pl lub w wybranych biurach podróży.

(Informacja prasowa)