Etihad Airways otrzymały pierwszy samolot Airbus A380

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

A380 Etihad MSN166 first flightPodczas uroczystości, która odbyła się w Abu Zabi, Etihad Airways, jedne z wiodących linii lotniczych świata, powitały pierwszy z dziesięciu nowych samolotów Airbus A380. Etihad Airways jest trzynastym operatorem A380, a sam samolot jest 150 egzemplarzem A380 dostarczonym przez Airbus.

Nowe samoloty mają zwiększyć przepustowość na kilku z najbardziej popularnych tras Etihad, dzięki czemu przewoźnik rozpocznie zupełnie nowy rozdział swojej działalności, a jednocześnie kontynuować będzie wprowadzanie zmian, które rewolucjonizują loty pasażerskie. Wytyczając nowe standardy w dziedzinie produktów pokładowych, obsługi, gościnności i stylu, linie Etihad Airways zainwestowały w poprawę wygody pasażerów poprzez zakup przełomowego modelu A380.

A380 oferuje liniom lotniczym większą liczbę miejsc pasażerskich, długodystansowy zasięg, niskie zużycie paliwa i wyższą wydajność, a także dużą elastyczność w wyborze elementów kabiny, co po raz kolejny pokazały linie Etihad Airways. A380 to zdecydowany faworyt wśród pasażerów, ponieważ łączy on wyjątkowe doświadczenia z podróży z większą płynnością lotu, cichszą kabiną i najwyższym poziomem komfortu dostępnym obecnie na niebie.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Samoloty A380 linii Etihad pomieszczą 498 osób w czterech strefach, w tym dwóch gości VIP w kabinie znanej jako The Residence by Etihad™, dziewięciu w apartamentach pierwszej klasy, 70 w klasie biznes oraz 417 w klasie ekonomicznej. Dzięki najnowszym systemom rozrywki pokładowej oraz luksusowemu wystrojowi wnętrz pasażerowie mogą spodziewać się szczególnie komfortowych warunków podróży.

Pierwszy A380 Etihad odbędzie swój inauguracyjny lot na popularnej trasie z lotniska Abu Dhabi International Airport na londyńskie Heathrow w grudniu tego roku. Do końca 2015 r. Etihad Airways będzie posiadać pięć samolotów A380, które będą obsługiwać trasy do Sydney i Nowego Jorku (JFK).

(Informacja prasowa)