Finnair jako pierwsza europejska linia lotnicza uzyska certyfikat IATA w programie oceny oddziaływania na środowisko

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Helsinki Finnair Airbus A340Finnair to pierwsza linia lotnicza w Europie i jedna z zaledwie dwóch na świecie (obok South African Airways), która pomyślnie przeszła 2. etap programu niezależnej oceny oddziaływania na środkowisko (IEnvA) organizacji IATA.

Przejście przez 2-gi, najwyższy etap programu IEnva oznacza, że przewoźnik wdrożył wszystkie standardy programu, zidentyfikował i zmniejszył niekorzystne oddziaływanie na środowisko w kluczowych obszarach oraz wyznaczył sobie normy ekologiczne na kolejne lata. Certyfikat Etapu 2. świadczy także, że linia lotnicza rozwinęła skuteczne metody monitorowania i oceny swojego wpływu na środowisko, precyzyjnie określiła stojące przed nią wyzwania w tej dziedzinie oraz, że podnosi wydajność ze stałą troską o środowisko naturalne.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Uzyskanie certyfikatu to dowód naszego zaangażowania w dziedzinie ochrony środowiska,” mówi Pekka Vauramo, prezes Finnaira. “We wszystkich naszych działaniach przykładamy najwyższą wagę do ekologii i stale dążymy do redukcji szkodliwego wpływu na środowisko. Wierzymy, że wyznaczanie wspólnych standardów ekologicznych oraz oceny oddziaływania przemysłu lotniczego na środowisko to sprawy niezwykle ważne, dlatego jesteśmy dumni, że w tej dziedzinie stanowimy czołówkę. Równowaga środowiska naturalnego jest ważna dla naszych klientów, dlatego to także dla nich wprowadzamy proekologiczne rozwiązania”.

Finnair postawił sobie ambitne cele zmniejszenia szkodliwego oddziaływania na środowisko, w tym:

  • 40 % mniejsze zużycie płynu przeciwlodowego w latach 2014–2016

  • 20 % mniejsza emisja CO2 w latach 2009–2017

  • 10 % niższe zużycie energii w budynkach Finnaira 2007–2016.

  • 10 % mniejsza ilość odpadów spoza UE przypadająca na pasażera w latach 2014–2016

  • 40 % mniej hałasu w latach 2014–2017

Wszystko co zrobimy, by zminimalizować wydzielanie szkodliwych substancji, będzie zyskiem dla środowiska naturalnego, ale także dla nas, ponieważ w ten sposób zwiększamy wartość naszej firmy wśród akcjonariuszy” mówi Ville Iho, dyrektor do spraw operacyjnych Finnaira. “W dłuższej perspektywie dbałość o środowisko jest jak dbałość o bezpieczeństwo – jeżeli podmioty branży lotniczej współpracują ze sobą, zyskują na tym wszystkie linie lonicze. Standardy programu IEnvA pomagają nam i innym przewoźnikom zmnieszyć zużycie paliwa, ilość wytwarzanych odpadów oraz ograniczyć emisję gazów cieplarnianych.”

(Informacja prasowa)