Nowy Airbus A350 XWB Finnaira nagrodzony za wystrój kabiny

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Finnair A350 XWB Business Class Cabin 02 sunset LRFinnair zdobył prestiżową nagrodę International Yacht & Aviation za wystrój i wyposażenie wnętrza nowego Airbusa A350 XWB w klasie ekonomicznej i biznesowej. Projekt kabiny został stworzony przez firmę projektową dSign Vertti Kivi & Co z Helsinek na podstawie autorskiej koncepcji Space Alive, w której dynamiczne zmiany kolorystyki i nastroju ułatwiają podróżnym zrelaksowanie się i zmniejszają dyskomfort związany ze zmianami stref czasowych, miejsc i pór roku.

Jasna i przestronna kabina A350, w której znajduje się 297 foteli, została wyróżniona za najwyższej jakości wzornictwo oraz komfort zapewniany pasażerom zarówno w klasie biznesowej, jak i ekonomicznej. O przyznaniu Finnairowi nagrody za wnętrze A350 zadecydował przede wszystkim odświeżający skandynawski design kabiny, użycie wysokiej jakości materiałów i kreatywne wykorzystanie dynamicznego oświetlenia LED. Nastrojowe oświetlenie może zostać zaprogramowane tak, by podczas lotu stopniowo się zmieniało i naśladowało 24 różne zjawiska na niebie, takie jak wschodzące lub zachodzące słońce, różnorodne formacje chmur czy hipnotyczny taniec zorzy polarnej.

Wielu klientów Finnaira pochodzących z Azji, Europy czy Ameryki Północnej, odbywających z nami dalekodystansowe loty, nie zna dobrze Finlandii. Czas, który spędzają na pokładach naszych samolotów, to doskonała okazja, by zaoferować im próbkę tego, co najlepsze w naszej kulturze wzornictwa oraz pokazać, że dobry design może poprawić jakość życia”, mówi Juha Järvinen, dyrektor handlowy Finnaira. “Vertti Kivi i jego zespół doskonale zrealizowali nasze założenia i pomysły, dlatego jesteśmy dumni, że ich wysiłki zostały tak szybko docenione.”

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Finnair A350 XWB Business Class Cabin 03 seat LRW tym projekcie, podobnie jak w innych projektach stworzonych dla Finnaira, chciałem dać podróżnym odbywającym długie loty międzykontynentalne możliwość obcowania z odświeżającą skandynawską estetyką w uspakajającym i kojącym otoczeniu, które sprzyja dobremu samopoczuciu”, mówi projektant Vertti Kivi.

Finnair zamówił 19 Airbusów A350 AXWB. Odbiór pierwszych czterech zaplanowano jeszcze w tym roku. Od 25 października A350 będą latać codziennie na trasie Finnaira do Szanghaju.

Nagroda International Yacht & Aviation została wręczona w Wenecji, a gala zorganizowana przez design et al, wiodący brytyjski magazyn o projektowaniu i wystroju wnętrz. W głosowaniu za przyznaniem nagrody biorą udział branżowi profesjonaliści, klienci oraz czytelnicy magazynu.

(Informacja prasowa)