Hawks of Romania gwiazdą VII edycji Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Hawks of Romania _2Nieco ponad miesiąc dzieli nas od jednej z największych plenerowych imprez na Podhalu, jaką jest Nowotarski Piknik Lotniczy.

Odkrywamy kolejne karty VII już edycji podniebnego szaleństwa na nowotarskim niebie. Zaplanowaliśmy sporo atrakcji zarówno w powietrzu jak i na terenie imprezy. Udział w tym jakże ważnym i pozytywnie odbieranym wydarzeniu nie tylko przez mieszkańców Podhala, ale również pasjonatów lotnictwa z całej Polski, a także naszych południowych sąsiadów, potwierdzają piloci z za granicy.

Do gwiazd tegorocznych pokazów lotniczych dołączyła grupa akrobacyjna Hawks of Romania. Jest to nowa formacja Aeroklubu Rumuńskiego, założona w 2007 roku, sponsorowana przez Ministerstwo Transportu Rumunii. Piloci przylecą do nas pięcioma samolotami typu Extra 300 i Extra 330, a na niebie zaprezentują się dwa razy dziennie w pełnej formacji i raz w pokazie solisty. Będzie to debiut rumuńskiej grupy w naszym kraju.

 

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Program pokazów jest wciąż uzupełniany, ale już dzisiaj możemy potwierdzić, że pojawi się u nas ponownie John Richards z samolotem Zlin Z-37 Ćmelak, przyleci Piper Cub, Boeing Stearman, Stinson Voyager, RWD-5, Tulak Auster, Jak-18, samoloty ultralekkie, paralotnie, balony na ogrzane powietrzne oraz niezawodni piloci śmigłowców Mi-24.

Liczba uczestników wciąż rośnie. W najbliższym czasie spodziewamy się kolejnych dobrych wiadomości, którymi z pewnością podzielimy się z Państwem, ale już teraz zachęcamy do rezerwacji weekendu 15-16 sierpnia i spędzenie go na nowotarskim lotnisku.

(Informacja prasowa)