Iberia Express zainaugurowała połączenia z Krakowa do Madrytu

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Krakow Airport Logo20 czerwca rozpoczęły się loty Iberii Express pomiędzy stolicą Małopolski a stolicą Hiszpanii.  W poniedziałki i w soboty będzie to najwcześniejsze połączenie z krakowskiego lotniska.

W poniedziałek, 20 czerwca linia lotnicza Iberia Express uruchomiła bezpośrednie połączenie z Krakowa do Madrytu. Rejsy będą odbywały się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i w soboty. Trasę obsługują samoloty Airbus A320/A321.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Iberia Express jest członkiem IAG (International Airlines Group) i jednego z trzech największych sojuszy lotniczych na świecie – oneworld. Połączenia Iberii Express są w pełni zintegrowane z siatką połączeń Iberii (model hybrydowy). Dzięki temu pasażerowie mogą odkryć zarówno Hiszpanię, jak i Amerykę Południową, Łacińską i Północną.

Iberia Express to drugi z czterech nowych przewoźników rozpoczynających w tym roku loty do Kraków Airport. Cieszymy się z nowego połączenia, tym bardziej że Kraków Airport jest jedynym polskim portem lotniczym w siatce tego przewoźnika – powiedział p.o. prezesa Zarządu Kraków Airport, Radosław Włoszek. – Rejsy pomiędzy Krakowem a Madrytem są doskonałą ofertą zarówno dla Krakowian spragnionych hiszpańskiego słońca, jak i mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego chcących poznać atrakcje Krakowa i Małopolski – dodał Radosław Włoszek.

W 2015 roku ponad 200 000 turystów, którzy odwiedzili Kraków to Hiszpanie. Hiszpania mieści się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych krajów, do których latają pasażerowie krakowskiego lotniska. W ubiegłym roku z lotów pomiędzy Krakowem a Madrytem skorzystało ponad 60 tysięcy pasażerów.

Bilety na loty na trasie Kraków – Madryt można kupić na stronie www.iberiaexpress.com. Ceny za bilet w klasie ekonomicznej zaczynają się od 303 zł, a w klasie biznes od 767 zł.

Rozkład lotów  
Kraków (KRK-MAD) 03:50 – 07:10 1 _ _ _ _ 6 _ 20.06.16 r. – 17.09.16 r.
Madryt (MAD-KRK) 00:05 – 03:15 1 _ _ _ _ 6 _ 20.06.16 r. – 17.09.16 r.

(Informacja prasowa)