Już ponad 2,2 mln pasażerów obsłużonych przez Port Lotniczy Wrocław!

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Przez pierwsze dziewięć miesięcy 2017 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 2,2 mln pasażerów. To prawie o 20% więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku. Tylko we wrześniu było to ponad 293 tys. osób. Nieprzerwanie dużym zainteresowaniem cieszą się loty na południe Europy – hitem są Lizbona, Teneryfa, Malta i Kreta (Chania).

 

Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 2,2 miliona pasażerów w dziewięć miesięcy. Dla porównania w 2014 roku miało to miejsce dopiero w grudniu.

To ogromny sukces wrocławskiego lotniska – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Wszystko wskazuje na to, że będzie to dla nas rekordowy rok. Szacujemy, że do końca grudnia obsłużymy ponad 2,8 mln obsłużonych pasażerów – dodaje.

Tylko we wrześniu 2017 roku latających z Wrocławia było ponad 293 tys. (22,3% więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku), a wrocławskie lotnisko odnotowało wzrosty we wszystkich segmentach ruchu. Ogromną popularnością cieszyły się połączenia krajowe (tu wzrost wyniósł 25,2%) czarterowe (24,4%), a także niskokosztowe (22,5%). Przybyło również podróżujących do największych europejskich hubów (wzrost o 8,5%).

 

Pełne samoloty

Wrzesień przyniósł duży wzrost liczby pasażerów korzystających z  tanich lotów na południe Europy, które są realizowane przez linie Ryanair. Jest to widoczne zwłaszcza w wypełnieniach samolotów lecących do Portugalii, Hiszpanii czy Grecji. W przypadku Lizbony, Teneryfy, Malty czy Krety (Chania) zajętych było średnio 96-97% miejsc.

Dzięki rozbudowanej siatce połączeń i atrakcyjnym kierunkom, podróżujący z Wrocławia chętnie planują wypoczynek także po zakończeniu tradycyjnego sezonu urlopowego – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Jesteśmy przekonani, że ta tendencja będzie się utrzymywała w kolejnych miesiącach. Przyjemne temperatury przyciągają urlopowiczów również jesienią. Dodatkowo przewoźnicy zaproponują nowe połączenia, między innymi Agadir, Sycylię i Neapol – dodaje.

Wśród tanich połączeń cały czas dużą popularnością cieszą się loty do Wielkiej Brytanii. Najlepszy wynik w tej grupie zanotowało połączenie do Bristolu. Samoloty na tej trasie były wypełnione blisko w 95%. Niemal tak samo dobrze funkcjonowały loty do Cork, Dublina, Glasgow czy Londynu Stansted – wypełnienie wyniosło ok. 94%. Od jesieni z Wrocławia będzie można polecieć również na lotnisko Leeds/Bradford oraz do Edynburga.

Więcej pasażerów biznesowych

Wzrosło zainteresowanie podróżnych ofertą sieciowych połączeń międzynarodowych (ponad 36,5 tys. pasażerów). Bardzo dobre wyniki notuje Frankfurt nad Menem. Samoloty na tej trasie wypełnione były średnio w około 84%.

– Od sezonu zimowego Lufthansa zwiększy liczbę rejsów na tej trasie do czterech dziennie. Dodatkowo nowy przewoźnik, Swiss Airlines, uruchomi połączenie do Zurychu. Dzięki temu wygodniej będzie zaplanować podróż z Wrocławia na dalekich trasach, a znaczenie Wrocławia jako ważnego ośrodka biznesowego wzrośnie – mówi Dariusz Kuś.

 

Z biurem podróży również jesienią

We wrześniu podróżni licznie korzystali z ofert biur podróży – było ich o blisko 11 tys. więcej w porównaniu do ubiegłego roku, co oznacza wzrost o 24,4%.

– Warto pamiętać, że przez cały rok wrocławscy podróżni mają do dyspozycji kierunki całoroczne. Są to Wyspy Kanaryjskie: Teneryfa – zimowa nowość czarterowa, Lanzarote i Fuerteventura oraz Egipt: Hurghada i Marsa Alam – mówi Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.

(informacja prasowa)