Już ponad milion pasażerów w Kraków Airport

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Krakow Airport LogoOd początku roku w Kraków Airport obsłużono 1 174 506 pasażerów, to prawie 113 tysięcy więcej niż w 2014 roku. W kwietniu na krakowskim lotnisku padł kolejny miesięczny rekord. 

W ubiegłym miesiącu w Kraków Airport obsłużono 350 113 pasażerów, o 10% więcej w stosunku do kwietnia 2014 r. To najlepszy kwiecień w historii lotniska.

W kwietniu odnotowano też więcej niż przed rokiem operacji lotniczych. Było ich 3 000, czyli o 2 punkty procentowe więcej niż w 2014 r. Największe wzrosty bezwzględne wśród przewoźników regularnych odnotowały linie Ryanair, Lufthansa oraz Norwegian. Świetnie radzą sobie połączenia, których w kwietniu ubiegłego roku nie było tj. Bruksela, Lyon, Hamburg (od 3 do 4 tysięcy pasażerów).

Początek sezonu letniego był bardzo udany. Utrzymujemy wysoką dynamikę wzrostu, notując w kolejnym miesiącu wynik lepszy o 10% niż rok wcześniej – podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. – W maju liczymy na kolejny dobry wynik. Pierwsze rejsy nowych przewoźników – SWISS i British Airways – cieszyły się dużym powodzeniem, a przed nami jeszcze inauguracja lotów do Amsterdamu z KLM.    

W kwietniu nowym połączeniem w rozkładzie regularnym był Lyon, który wszedł do całorocznej oferty linii easyJet. Z połączenia do/ z Lyonu w pierwszym pełnym miesiącu jego funkcjonowania skorzystało ponad 3,5 tysiąca pasażerów.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

(Informacja prasowa)