KLM wylądował w Krakowie. Holenderska linia uruchomiła loty na trasie Kraków-Amsterdam.

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

KLM EmbraerDziś po południu w porcie lotniczym Kraków Airport wylądował pierwszy samolot rejsowy KLM. W sezonie letnim holenderska linia będzie obsługiwać trasę Kraków-Amsterdam 7 razy w tygodniu. Nowe połączenie umożliwi mieszkańcom Polski południowej dostęp do bogatej oferty połączeń KLM, która w tym roku obejmuje 139 miast na całym świecie, do których można odlecieć samolotem KLM z lotniska bazowego w Amsterdamie. Do tej pory KLM oferował loty z Polski do Amsterdamu, wyłącznie z Warszawy. Nowa trasa obsługiwana będzie przez linię regionalną KLM Cityhopper należącą do Grupy KLM.

„Zdecydowaliśmy się na otwarcie nowego połącznia z uwagi na duże zainteresowanie lotami na tej trasie. Tylko w ubiegłym roku Kraków odwiedziło pond 77 tysięcy Holendrów. Kraków staje się coraz bardziej popularny nie tylko wśród holenderskich turystów. Nie było dla nas zaskoczeniem ubiegłoroczne zwycięstwo Krakowa w zestawieniu portalu turystycznego Zoover w kategorii najciekawsze miasto do odwiedzania w Europie. W tyle została Wenecja, Rzym czy Wiedeń.” – powiedziała Chloé Marchand, Dyrektor Generalna Air France KLM w Polsce.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

W sezonie letnim 2015 samolot KLM będzie startował codziennie z Krakowa o godzinie 16:55, by na lotnisku Schiphol w Amsterdamie wylądować o godzinie 18:55. Dzięki nowemu połączeniu podróżni z Polski będą mogli jeszcze tego samego dnia przesiąść się na lotnisku Schiphol między innymi na lot do Buenos Aires i Santiago de Chile (20:50), Szanghaju (21:20), czy Abu Zabi (21:45). Loty powrotne na nowej trasie będą odbywały się o następujących porach: wylot z Amsterdamu o godzinie 14:25 i przylot do Krakowa o 16:20. Ponadto mieszkańcy Polski, poza bezpośrednim lotem Kraków-Amsterdam, nadal będą mogli korzystać z połączenia Warszawa-Amsterdam.

Promocyjne ceny biletów na trasie Kraków-Amsterdam w obie strony rozpoczynają się od około 560 PLN. Z okazji otwarcia nowego połączenia członkowie programu Flying Blue otrzymają możliwość zbierania podwójnych Mil na trasie Kraków-Amsterdam.

(Informacja prasowa)