Linie Emirates otwierają codzienne połączenie do Chorwacji

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Linie Emirates poinformowały o planowanym rozszerzeniu siatki połączeń w Europie i wprowadzeniu codziennego połączenia z Dubaju do stolicy Chorwacji, Zagrzebia (ZAG), od 1 czerwca tego roku. Rejsy do nowego kierunku w Europie Południowo-Wschodniej będą realizowane przez Boeinga 777-300, jedyny samolot szerokokadłubowy na trasie do Zagrzebia. 

– Linie Emirates działają na rynku chorwackim od 2003 roku, więc uruchomienie codziennych lotów jest naturalnym krokiem naprzód. Cieszymy się, że do naszej globalnej siatki połączeń dołączy tak malownicze miasto – powiedział Thierry Antinori, wiceprezes i dyrektor handlowy Emirates. – Nie możemy doczekać się współpracy z naszymi partnerami i interesariuszami w Chorwacji przy świadczeniu usług na najwyższym światowym poziomie pasażerom na pokładzie naszych nowoczesnych, młodych samolotów. Chcemy także przyczynić się do rozwoju handlu i wzrostu ruchu turystycznego między Chorwacją a Dubajem, jak również zachęcić do podróży turystów z regionu Bliskiego Wschodu oraz Azji i Pacyfiku, gdzie linie Emirates obsługują łącznie 45 kierunków –  dodał.

Nowe połączenie do Zagrzebia otwiera przed pasażerami Emirates zupełnie nowy, fascynujący region. Przesiąknięte kulturą i historią miasto słynie z wielu urokliwych ulicznych kawiarni oraz restauracji otwartych przez całą wiosnę i lato. Położona w północno-zachodniej części kraju stolica Chorwacji oferuje bliskość gór i parków narodowych zarówno miłośnikom aktywnego wypoczynku, jak i osobom, które chcą po prostu rozkoszować się przyrodą i uwiecznić przepiękne widoki na Instagramie czy w rodzinnym albumie z wakacji. W sezonie zimowym na narciarzy czeka ośrodek Sljeme położony na zboczu góry Medvednica, który znajduje się w odległości zaledwie 20 minut jazdy samochodem od Zagrzebia i stanowi świetną alternatywę dla zatłoczonych alpejskich stoków.

Na dalmatyńskim wybrzeżu Chorwacji można znaleźć także malowniczy kurort Split oraz wspaniałe wyspy Hvar i Brac. Podróżując dalej wzdłuż wybrzeża, turyści dotrą do Dubrownika. W mieście tym znajduje się wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stare miasto, którego ozdobę stanowią barokowa katedra i charakterystyczne mury, które można było podziwiać jako Królewską Przystań w wyświetlanej na kanale HBO telewizyjnej adaptacji „Gry o tron”. Niezwykła architektura miasta również przykuła uwagę wytwórni filmowej Disney, która nakręciła tu zdjęcia do najnowszej, ósmej odsłony „Gwiezdnych wojen”, która trafi do kin w tym roku.

Chorwację chętnie odwiedzają biznesmeni i turyści z całego świata, w szczególności zwiedzający z Dalekiego Wschodu – Korei Południowej, Japonii, Tajwanu czy Singapuru – oraz Australii. Dzięki dogodnym godzinom lotów Emirates, podróż do Zagrzebia z tych i wielu innych państw będzie bardziej komfortowa.

Nowe połączenie przyniesie korzyści pasażerom nie tylko z Chorwacji, ale również z sąsiedniej Słowenii, a nawet południowych regionów Węgier i Austrii, ułatwiając podróż liniami Emirates do Dubaju, a stamtąd do ponad 150 miejsc na całym świecie. Od tej pory podróż do macierzystego portu przewoźnika w Dubaju w jednej z trzech klas na pokładzie nowoczesnego samolotu szerokokadłubowego jest na wyciągnięcie ręki. Z Dubaju można wyruszyć w dalszą drogę do takich miast jak Szanghaj, Pekin, Bangkok, Kuala Lumpur, Sydney, Melbourne, a także na Malediwy, Seszele czy Sri Lankę, czekając na przesiadkę mniej niż cztery godziny.

Podróżujący z Dubaju w celach służbowych docenią wczesną porę lądowania na lotnisku w Zagrzebiu (Franjo Tuđman International). Miasto zyskało miano nowej „Doliny Krzemowej” jako inkubator dla młodych firm technologicznych dzięki rosnącej populacji świetnie wykształconych, młodych fachowców i ma zasadnicze znaczenie dla przemysłu w całym regionie. Oprócz firm opracowujących innowacyjne technologie i przedsiębiorstw telekomunikacyjnych, w centrum Zagrzebia znajdują się siedziby i oddziały regionalne wielu spośród największych spółek i koncernów w Chorwacji i Europie Środkowej.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Jeśli chodzi o handel, zwiększy się dostępność Europy Południowo-Wschodniej dla przedsiębiorców z Bliskiego Wschodu i innych części świata – to pierwsza trasa linii Emirates przebiegająca w tym regionie. W ramach codziennego połączenia Boeing 777 zdoła zabrać do 16 ton cargo, zapewniając jeszcze większy dostęp do zagranicznych rynków chorwackim eksporterom i wspierając rozwój handlu.

Godziny lotów: rejs nr EK129 – odlot z Dubaju o 8:15, przylot do Zagrzebia o 12:20 czasu lokalnego. Rejs powrotny nr EK130 – odlot z Zagrzebia o 15:35, przylot do Dubaju o 23:05.

>>> Zarezerwuj bilet na stronie Emirates.com

Połączenie będzie obsługiwał trzyklasowy Boeing 777-300 Emirates, który oferuje 12 rozkładanych do pozycji leżącej foteli w klasie pierwszej, 42 miejsca w klasie biznes i 310 szerokich foteli w klasie ekonomicznej. Na pasażerów we wszystkich klasach czeka wybór 2 500 kanałów w systemie rozrywki pokładowej ice oraz posiłki z karty przyrządzane przez najlepszych szefów kuchni. Obsługę zapewni słynący z najwyższych standardów wielonarodowy personel pokładowy Emirates, do którego należą przedstawiciele 130 krajów, w tym 234 Chorwatów.

(Informacja prasowa,, Paweł Jakubowski)