Linie Emirates sponsorem Pucharu Anglii przez najbliższe trzy lata

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

LONDON, ENGLAND - MAY 30: A view of the FA Cup trophy following the announcement that Emirates will be lead partner and title sponsor for the next three years prior to the FA Cup Final between Aston Villa and Arsenal at Wembley Stadium on May 30, 2015 in London, England.  (Photo by Michael Regan - The FA/The FA via Getty Images)Linie lotnicze Emirates oraz Angielska Federacja Piłkarska (FA) ogłosiły nawiązanie współpracy. Przewoźnik zostanie głównym partnerem Pucharu Anglii, FA Cup, który od następnego sezonu do 2018 roku będzie rozgrywany jako Emirates FA Cup.

Od sierpnia swoje uczestnictwo w FA Cup zgłosiło ponad 700 klubów. Puchar Anglii to kwintesencja futbolu, najbardziej popularnego sportu na świecie, a wpływy z rozgrywek pełnią kluczową rolę w rozwoju angielskiej pozaligowej, amatorskiej czy lokalnej piłki nożnej.

Linie Emirates od wielu lat wspierają tę dyscyplinę sportu, będąc sponsorem wielu europejskich klubów, takich jak AC Milan, Real Madryt, Olympiakos Pireus, Hamburger SV, Benfica Lizbona, Paris Saint-Germain czy Arsenal Londyn. Przez następne trzy lata Emirates skupią się na przybliżeniu Pucharu Anglii, najbardziej prestiżowych rozgrywek krajowych, do ich fanów zarówno w kraju, jak i na całym świecie.

Piłka nożna to globalny sport, który łączy społeczności i narody całego świata. Najlepiej widać to na przykładzie Pucharu Anglii, rozgrywek o wyjątkowej historii i widowni liczącej ponad 1,1 miliarda ludzi. Duch rywalizacji oraz czysta i pełna pasji gra to wartości bliskie liniom Emirates. Dlatego też jesteśmy dumni z bycia pierwszym sponsorem tytularnym rozgrywek i nie możemy doczekać się długoletniej współpracy, której celem jest wspieranie kibiców i łączenie ich z drużynami zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na całym świecie – powiedział Tim Clark, prezes linii Emirates.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Rozgrywki Emirates FA Cup rozpoczną się rundą przedwstępną już 15 sierpnia, natomiast finał zaplanowano na 21 maja 2016 roku – odbędzie się on na stadionie Wembley.

(Informacja prasowa)