Linie Emirates zwiększają zaangażowanie w Portugalii i podpisują umowę sponsorską z Benficą

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

PRT- MAY192015-   Sir Tim Clark, President Emirates Airline and Mr. Luis Filipe Vieira, President of Sport Lisboa e Benfica exchange gifts at the official signing of the new three-year agreement that seeÕs the airline become the clubÕs Main Sponsor until 2017/18. Photo by Leonardo Negr‹o

Emirates ogłosiły podpisanie trzyletniej umowy sponsorskiej z najbardziej utytułowanym klubem piłkarskim Portugalii, Benficą (Sport Lisboa e Benfica). Zaledwie dziesięć miesięcy po tym, kiedy Emirates zostały oficjalnymi liniami lotniczymi klubu, prezes Tim Clark spotkał się z Luisem Filipem Vieirą na Estádio da Luz, aby podpisać umowę, zgodnie z którą przewoźnik stał się głównym sponsorem drużyny. Zawodnicy SL Benfica będą grali w koszulkach z rozpoznawalnym na całym świecie logo Fly Emirates do końca sezonu 2017/18. Specjalną wersję stroju na nowy sezon z nadrukiem Emirates, która trafi do sklepów 1 czerwca br., zaprezentowano na konferencji prasowej w Lizbonie 19 maja br. 

Dowodem stałego zaangażowania Emirates w rozwój swojej działalności w Portugalii jest również zapowiedź otwarcia drugiego codziennego połączenia do Lizbony na początku 2016 r. Stolica Portugalii dołączyła do siatki połączeń przewoźnika w lipcu 2012 r. Od tamtej pory między Dubajem a Lizboną linie przewiozły niemal 500 tys. pasażerów. Dodatkowe połączenie zwiększy oferowanie na trasie do ponad 10 tys. miejsc tygodniowo. Klienci z Portugalii będą mogli zatem jeszcze częściej korzystać z wielokrotnie nagradzanych usług Emirates oraz z większą łatwością i wygodą podróżować do Dubaju, a stamtąd do miast na całym świecie.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Rozwój współpracy z Benficą świadczy o naszym zaangażowaniu w sponsorowanie sportu na całym świecie. Tę strategię marketingową przyjęliśmy już na wczesnym etapie naszej trzydziestoletniej działalności. Jako jeden z najlepszych klubów piłkarskich w Europie, cieszący się ogromną popularnością w skali globalnej, Benfica ma wszelkie warunki ku temu, aby dołączyć do sponsorskiego portfolio Emirates – powiedział Tim Clark, prezes linii Emirates.

president_sl_benfica_mr._luis_filipe_vieira_receives_model_a380_gift_from_sir_tim_clark_president_emirates_airlineTa wiadomość dotyczy nie tylko sportu, ale także inwestycji Emirates w Portugalii. Od kiedy otworzyliśmy połączenie z Dubaju do Lizbony w 2012 r., zaobserwowaliśmy duże i stałe zapotrzebowanie na codzienne loty naszych linii. Myśląc o roku 2016, planujemy podwoić wysiłki na rzecz zwiększenia wzajemnie korzystnej wymiany handlowej i ruchu turystycznego, do czego przyczyniają się nasze połączenia do Portugalii – dodał Clark.

Benfica, klub o bogatej i obfitującej w tytuły historii, należy do najlepszych drużyn Europy i zachowuje status rekordzisty, zdobywając w tym roku swoje 34. mistrzostwo Primiera Liga – kolejne spośród licznych trofeów krajowych i zagranicznych. Utytułowany klub zajmie kluczowe miejsce wśród partnerów sponsorowanych przez Emirates, wśród których znajdują się czołowe kluby i turnieje sportowe, a także prestiżowe wydarzenia kulturalne organizowane na całym świecie.

(Informacja prasowa)