Linie Lufthansa Group z ofertą wielu nowych kierunków w zimowym rozkładzie 2017/18

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Linie Lufthansa Group – Lufthansa, Swiss International Air Lines, Austrian Airlines, Brussels Airlines oraz Eurowings – będą mieć jeszcze atrakcyjniejsze ofertę w zimowym sezonie 2017/18. Na wszystkich nowych trasach pasażerowie mogą cieszyć się z wysokiej jakości obsługi i niezawodności.

W nadchodzącym, zimowym rozkładzie rejsów 2017/18, linie zaoferują 24 922 połączeń tygodniowo na 288 kierunkach w 106 krajach. Dodatkowo, 18 000 połączeń będzie realizowanych na zasadach „code-share” we współpracy z ok. 30 liniami partnerskimi, które uzupełnią poszczególne programy przelotów. Zimowy rozkład wejdzie w życie w niedzielę, 29 października i będzie obowiązywał do soboty, 24 marca 2018.

 

Najważniejsze nowe trasy linii Lufthansa Group:

Lufthansa

Od 8 listopada 2017, Lufthansa zaoferuje rejsy z Berlina do Nowego Jorku pięć razy w tygodniu. Airbus A330-300 wystartuje w każdy poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i sobotę. Po raz pierwszy od 2001 roku Lufthansa będzie ponownie bazować dalekodystansowy samolot w stolicy Niemiec.

Przywracając trasę Düsseldorf – Miami w zimowym rozkładzie, Lufthansa odpowiada na liczne prośby pasażerów z Nadrenii Północnej – Westfalii. Połączenia rozpoczną się 8 listopada 2017 r. i będą wykonywane 3 razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek).

W zimowym rozkładzie nowy Airbus A350-900 poleci z Monachium do Pekinu. Pasażerowie Lufthansy po raz pierwszy polecą do chińskiej stolicy na pokładzie najnowocześniejszej i najbardziej przyjaznej środowisku maszyny dalekodystansowej na świecie. Airbus A350-900 wystartuje z Monachium cztery razy w tygodniu. Dodatkowo, kolejne maszyny A350-900 polecą z Monachium do Bostonu, Delhi oraz Bombaju. W nadchodzącym zimowym rozkładzie znajdzie się również wiele rejsów z Monachium do Charlotte (USA), Denver i Tokio.

Z końcem października Lufthansa rozpocznie rejsy na wielu nowych zimowych trasach z Frankfurtu – Pampeluna (Hiszpania), Genua, Bari, Katania (Włochy), Kussamo (Finlandia), Kluż-Napoka i Timișoara (Rumunia). W rozkładzie z Frankfurtu znajdą się również rejsy do Reykjaviku (Islandia) oraz Palermo (Włochy) i Paderborn (Niemcy). Oferta atrakcyjnych kierunków z Monachium poszerzy się o Nantes (Francja), Glasgow (Wielka Brytania) oraz Santiago de Compostela (Hiszpania).

Swiss International Air Lines i Edelweiss

W rozpoczynającym się rozkładzie połączeń pojawi się nowa destynacja obsługiwana przez Boeinga 777-300ER – Swiss będzie latać tą maszyną do brazylijskiego São Paolo. Z kolei siatka połączeń krótkodystansowych zostanie poszerzona o trasę Berlin – Düsseldorf. Wzrośnie także liczba rejsów do Moskwy. Linia partnerska Swiss, Edelweiss, rozszerzy swoją siatką połączeń o Wyspy Kanaryjskie, a po raz pierwszy w historii poleci także do Orlando na Florydzie.

 

Austrian Airlines     

W nowym zimowym rozkładzie 2017/2017, Austrian ponownie ogłasza nową destynację międzykontynentalną. Od 25 października, Boeing 767 zabierze pasażerów na Seszele. Przewoźnik zaoferuje więc tej zimy aż pięć połączeń w ciepłe rejony – na Mauritius, Malediwy, do Kolombo, Hawany i Mahé. W Europie Wschodniej Austrian pozostaje liderem wśród zachodnich przewoźników latających z hubu, oferując tej zimy łącznie 34 kierunki. Oferta obejmuje cztery ukraińskie porty: Kijów, Dniepr, Lwów i Odessę. Cztery rejsy tygodniowo z Wiednia odbędą się do samego Lwowa i Odessy, jedenaście do Kijowa, pięć do Dniepru a jeden z Insbruku do Kijowa – łącznie 25 przelotów tygodniowo. Z kolei Rumunia będzie połączona z Wiedniem aż 41 rejsami tygodniowo – Austrian poleci w trzech kierunkach: do Bukaresztu, Jassy i Sybinu.

 

Eurowings

Eurowings kontynuuje rozwój siatki połączeń dalekodystansowych, ale pasażerowie mogą się również spodziewać nowości na trasach krótkich i średnich. Główną atrakcją jest połączenie z Kolonii/Bonn do Kapsztadu, dokąd od końca października Eurowings poleci raz w tygodniu.

Dobre wieści płyną także z Düsseldorfu – wraz z nowym rozkładem połączeń Eurowings rozpocznie latać także z tego lotniska. Siatka obejmie rejsy do dwóch dominikańskich miast: Punta Cany dwa razy w tygodniu oraz do Puerto Plata w każdy czwartek, a także w piątki do kubańskiego Varadero. Dodatkowo, połączenie do meksykańskiego Cancún będzie obsługiwane raz w tygodniu już od 18 grudnia.

Z Düsseldorfu pasażerowie będą mogli polecieć do Zagrzebia trzy razy w tygodniu, do Marakeszu dwa razy a do Hurgady raz w tygodniu.

Nowa baza Eurowings w Monachium oznacza dalszą ekspansję. Tu nowe kierunki obejmą Fuertaventurę, Lanzarote, Teneryfę i Gran Canarię, a także Marakesz i Lizbonę. Linia obsłuży także nowe połączenia z Salzburga – cztery razy w tygodniu do Londynu-Stansted oraz dwa razy w tygodniu Birmingham i Manchester.

 

Brussels Airlines

Brussels Airlines powita nadchodzący sezon zimowy 10 nowymi słonecznymi destynacjami. Od 29 października wiodący belgijski przewoźnik ze swojego hubu
w Brukseli poleci dwa razy w tygodniu do Cabo Verde oraz nad Morze Czerwone – do Hurgady i Marsa Alam. Brussels Airlines wprowadza także bogatszą ofertę na Wyspy Kanaryjskie – na Lanzarote i Fuertaventurę, pojawią się także dodatkowe połączenia na już istniejących trasach na Teneryfę i do Las Palmas. Od lutego rozpoczną się także rejsy do Palma de Mallorca i Almerii. Nowymi kierunkami tej zimy będzie tunezyjska Enfidha i marokański Agadir.

Funchal na Maderze i francuskie Bordeaux to dwa kierunki obsługiwane dotychczas tylko latem – teraz będzie można skorzystać z tych połączeń również zimą.