Linie Vistara odbierają swój pierwszy samolot Airbus A320neo

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Airbus dostarczył pierwszy samolot A320neo delhijskim liniom lotniczym Vistara, spółce Tata Sons Ltd. i Singapore Airlines (SIA). Jest to pierwszy z siedmiu samolotów, które przewoźnik ma wydzierżawić od BOC Aviation. Na spodzie kadłuba widnieje unikatowy symbol gwiazdy A320neo Vistara.

Samolot z silnikami CFM dzieli się na trzy klasy ze 158 miejscami (8 w klasie biznesowej, 24 w klasie premium i 128 w klasie ekonomicznej). Vistara wysłuchała opinii często latających pasażerów i przeprojektowała kabinę tak, aby zapewnić jeszcze więcej komfortu oraz relaksujące rozwiązania, takie jak nastrojowe oświetlenie oraz zwiększony rozstaw foteli.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Vistara obecnie eksploatuje 13 samolotów na trasach krajowych. Zwiększony zasięg NEO w przyszłości pozwoli przewoźnikowi rozwinąć działalność międzynarodową.

W rodzinie A320neo zastosowano najnowocześniejsze technologie, w tym silniki nowej generacji i końcówki skrzydeł typu „Sharklet”, które już teraz zapewniają 15-procentowe zmniejszenie zużycia paliwa i emisji CO2 z perspektywą ograniczenia o 20 proc. w 2020 roku, a także 50-procentową redukcję hałasu. Ponad 5000 zamówień złożonych przez 92 klientów od premiery w 2010 r. oznacza, że w swojej kategorii rodzina A320neo zdobyła około 60-procentowy udział w rynku. Wliczając tę dostawę, Airbus dostarczył ponad 110 samolotów A320neo 24 operatorom.

(Informacja prasowa)