LOT od dziś na najnowocześniejszym terminalu lotniska Londyn Heathrow

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

LHR-T2_CHE17756dPrzestronne, nowoczesne wnętrza, sprawna i przyjemna odprawa oraz bogata jak nigdy dotąd oferta sklepów i restauracji – LOT rozpoczął operacje w najnowocześniejszych przestrzeniach lotniska Heathrow – terminalu T2, zwanego także „Terminalem Królowej”.

Nowy terminal to niespotykany dotąd na londyńskim Heathrow komfort dla pasażerów. Podróżujący zarówno w LOT Economy, jak i Economy Plus oraz Business mogą skorzystać z 66 automatycznych kiosków check-in oraz stanowisk do nadania bagażu, a następnie udać się do jednego z 27 stanowisk kontroli bezpieczeństwa. To wszystko znacząco skraca czas odprawy i sprawia, iż wystarczy zaledwie kilkanaście minut by znaleźć się w strefie odlotów. Tam z kolei czekają 33 sklepy i 17 restauracji, które spełnią oczekiwania każdego. Terminal oferuje też wyjątkową usługę tak zwanego „Personel Shopper”. Wystarczy, że rozsiądziemy się wygodnie w wyznaczonym miejscu, a dedykowany nam asystent zaprezentuje interesujące nas artykuły, dokona zakupów i nam je dostarczy.

Z kolei pasażerowie LOT Business Class mogą skorzystać z nowego salonu biznesowego, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na jeden z najbardziej ruchliwych pasów startowych świata!

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Jedną z ważnych zalet Terminalu 2 jest jego bardzo dobre skomunikowanie z centrum Londynu. Terminal jest bezpośrednio połączony ze stacją kolejową, z której z kolei pociągiem Heathrow Express można dojechać do stacji Paddington w zaledwie 15 minut! Pasażerowie przyjeżdżający na lotnisko samochodem mają do dyspozycji aż 1300 miejsc parkingowych.

Terminal 2 od początku jest nazywany domem Star Alliance, ponieważ już wkrótce będzie miejscem operacji wszystkich linii sojuszu latających na lotnisko Heathrow. Obecnie łącznie z LOT-em, z nowego terminala korzysta już kilkanaście linii lotniczych.

Londyn jest jedną z najważniejszych europejskich destynacji LOT-u. Pasażerowie każdego dnia mają do dyspozycji aż trzy bezpośrednie połączenia z Warszawy LO281 o 7:50, LO279 o 15:10 oraz LO285 o 20:00. Rejsy powrotne startują o 6:35 (LO286), 10:25 (LO282) i 17:50 (LO280). Rozkład został ułożony tak, by umożliwić pasażerom zarówno spędzenie całego dnia w stolicy Wielkiej Brytanii, jak i wygodne transfery przez Warszawę do wielu miast w Polsce, Europie i na świecie.

Jeszcze przez dwa tygodnie w czwartki i piątki jeden z rejsów LOT-u na trasie z i do Londynu obsłuży Boeing 787 Dreamliner, który na co dzień lata wyłącznie na trasach długodystansowych, czyli do Nowego Jorku, Chicago, Toronto i Pekinu.

Lotnisko Heathrow jest największym lotniskiem w Europie, co sprawia, że wybudowanie nowego obiektu w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch najbardziej ruchliwych pasów startowych świata, było ogromnym wyzwaniem.

Budowę samego terminala określa się mianem jednej z największych inwestycji w nieruchomości w skali całej Wielkiej Brytanii. Zmiana jaką na potrzeby nowej inwestycji przeszło całe lotnisko Heathrow, kosztowała ponad 11 miliardów funtów, sam budynek pochłonął ponad 2,5 miliarda funtów. Dzięki przedsięwzięciu powstało ponad 1,7 tysiąca miejsc pracy.

LOT_At A Glance

 

LHR-T2_CHE17756d LHR-T2_G49A2761 LHR-T2_10- Slipstream

 

(Informacja prasowa)