LOT świętuje 50 lat rejsów na trasie Warszawa-Frankfurt

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

LOT_WAW_FRA_50_1Dokładnie 50 lat temu, tj. 7 września 1965 roku, LOT wykonał pierwszy w historii regularny rejs między Warszawą a Frankfurtem. Szybko jedno z najważniejszych niemieckich ośrodków biznesowych stało się też jednym z najważniejszych miast w siatce LOT-u. Obecnie polski przewoźnik realizuje między Warszawą a Frankfurtem trzy rejsy dziennie, oferując trzy klasy podroży – LOT Business, Premium Economy i Economy Class – oraz najdogodniejsze godziny wylotów i powrotów zarówno z Warszawy jak i z Frankfurtu.

Pierwszy rejs na trasie Warszawa – Frankfurt wykonał samolot Ilyushin 18. Po upadku Muru Berlińskiego LOT stał się jednak jedną z pierwszych linii lotniczych, która do Frankfurtu zaczęła latać zachodnimi maszynami – głównie Boeingami 737. Obecnie rejsy na tej trasie wykonują wygodne i cenione przez pasażerów, ze względu na brak „środkowego” siedzenia, Embraery 170, 175 i 195.

wielka-promocja Image Banner 468 x 60 x

W poniedziałek 7 września przewoźnik razem z portem lotniczym przygotował dla pasażerów jubileuszowego rejsu LO382 niespodziankę. Na pokładzie samolotu pasażerowie usłyszeli specjalną zapowiedź oraz otrzymali poczęstunek. Z kolei na lotnisku we Frankfurcie przedtawiciele lotniska oraz LOT-u podzielili się z pasażerami jubileuszowym tortem.

Cieszymy się, że możemy wspólnie z lotniskiem we Frankfurcie świętować tę rocznicę i przy okazji przypomnieć, jak przez ten czas rozwinęła się nasza oferta. Jesteśmy obecnie jedyną linią lotniczą, która na tej trasie obok klasy biznes i ekonomicznej oferuje także klasę ekonomiczną premium – LOT Premium Economy. Dzięki temu nasi pasażerowie mają jeszcze większą swobodę w wyborze oferty najlepiej odpowiadającej na ich indywidualne potrzeby. Jesteśmy też najlepszą linią lotniczą w podróży biznesowej. Rejs z Frankfurtu do Warszawy o 7:30 jest pierwszym rejsem między tymi dwoma miastami w ciągu dnia, co świetnie odpowiada biznesmenom wybierającym się w jednodniową podróż służbową” – mówi Jiri Marek, Dyrektor Sprzedaży i Dystrubucji LOT. – „Coraz chętniej niemieccy pasażerowie korzystają też z Warszawy jako portu przesiadkowego na rejsy dalekiego zasięgu. Dzięki atrakcyjnym cenom, Dreamlinerom i stale udoskonalanemu serwisowi, rejs LOT-em z przesiadką jest coraz atrakcyjniejszą alternatywą.”

LOT_WAW_FRA_50_2

Dr Pierre-Dominique Prümm, dyrektor jednostki ds. zarządzania strefą operacji lotniczych i terminalami w Fraport AG, powiedział: „Firma Fraport AG jest dumna z doskonałych wieloletnich relacji biznesowych pomiędzy lotniskiem we Frankfurcie a Polskimi Liniami Lotniczymi LOT. Cieszymy się, że możemy kontynuować to bardzo popularne połączenie pomiędzy Frankfurtem i Warszawą. LOT jest jednym z przewoźników lotniczych, którzy najdłużej obsługują lotnisko we Frankfurcie. Obecnie LOT dysponuje nowoczesną flotą przyjaznych dla środowiska samolotów, dzięki czemu w znacznej części przyczynia się do naszego wspólnego sukcesu – zarówno dziś, jak i w przyszłości. Jest to kolejny powód do uczczenia tego wyjątkowego jubileuszu. Życzymy Polskim Liniom Lotniczym LOT wielu kolejnych lat „szczęśliwych lądowań”.”

LOT oferuje trzy rejsy dziennie pomiędzy Warszawą a Frankfurtem. Wyloty z Warszawy odbywają się o 7:45, 17:05 i 20:15, a wyloty z Frankfurtu o 7:30, 10:35 i 19:50. Polski przewoźnik jest członkiem Star Alliance i programu Miles&More – to kolejne korzyści dla pasażerów podróżujących na tej trasie. LOT jest też jedną z najpunktualniejszych linii lotniczych na lotnisku we Frankfurcie.

(Informacja prasowa)