Zmiany w obsłudze pasażerów na lotnisku w Krakowie

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

29092014_gif 300x250 Image Banner 300 x 250W związku z rozbudową krakowskiego lotniska, od 20 listopada w terminalu T1 będą odprawiane wszystkie wyloty międzynarodowe oraz wyloty do Warszawy, zaś w terminalu T2 odprawiane będą wyloty do Gdańska oraz obsługiwane wszystkie przyloty.   

W czwartek wszystkie operacje przylotowe zostaną przeniesione do terminalu T2 (dawny krajowy), powiększonego o dodatkową powierzchnię. Dzięki temu będą możliwe prace modernizacyjne w terminalu T1 (dawny międzynarodowy) i sprawna realizacja inwestycji.

W terminalu T2 do dyspozycji pasażerów zostaną oddane dodatkowo dwie hale namiotowe o łącznej powierzchni 900 m2. W pierwszej znajdzie się karuzela bagażowa przeniesiona z T1, w drugiej stanowiska kontroli paszportowej. Hale są ogrzewane i wyposażone w toalety, dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

Kolejna zmiana to przeniesienie, także od 20 listopada, odpraw pasażerów lotów PLL LOT do terminalu T1. Do tej pory odloty do Warszawy odbywały się z terminalu T2. Po zmianie pasażerowie lecący klasą biznes lub posiadający odpowiednie karty będą mogli korzystać z salonów Business Lounge, które będą otwarte już od godziny 4:00.

20141113_baner_PL lotcom_lotypopolsce_500x500 Image Banner 500 x 500

W związku ze zmianami zwiększy się częstotliwość kursowania lotniskowego darmowego shuttle busa, który będzie jeździł pomiędzy terminalami co 15 minut.

Informacje o zmianach znajdują się na stronie internetowej Kraków Airport, na profilach portu na Facebooku (facebook.com/krakowairport) i Twitterze (twitter.com/krakowairport) oraz na plakatach w obydwu terminalach. Pasażerowie, którzy mają wykupione bilety do Warszawy na rejsy od 20 listopada zostaną poinformowani przez przewoźnika o zmianie terminala. Od czwartku komunikaty informujące o zmianach będą emitowane w obydwu terminalach oraz na infolinii, wzmocniona zostanie także obsada punktów informacyjnych i służby Need Help.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

(Informacja prasowa)