Lotnisko Warszawa/Modlin nagrodzone Gwiazdą Gospodarki 2014 za ILS kat II

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Gwiazda Gospodarki 2014 PC095507Lotnisko Warszawa/Modlin zostało nagrodzone tytułem Gwiazda Gospodarki 2014, za bardzo szybkie wdrożenie systemu ILS w kategorii II, która podwyższa standard portu i minimalizuje liczbę przekierowanych lotów. Nagrodę odebrał Marcin Danił, wiceprezes Lotniska Warszawa/Modlin.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w trakcie Wigilii Gospodarczej 2014, oficjalnego przedświątecznego spotkania przedstawicieli branży energetycznej, górniczej, informatycznej, budowlanej, transportowej i gospodarki morskiej, z przedstawicielami rządu i samorządów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Gospodarki oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Od maja 2014 r. Lotnisko Warszawa/Modlin jest pierwszym regionalnym lotniskiem w Polsce (i drugim po Lotnisku Chopina), posiadającym system ILS w zaawansowanej II kategorii.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Odkąd udało nam się podwyższyć poziom systemu ILS do kategorii II, odsetek lotów przekierowanych z powodu mgły zmalał do poziomu ok. 0,4% przy ponad 10,3 tys. operacji wykonanych w tym roku bez zakłóceń – mówi Marcin Danił, wiceprezes portu.

System ILS w kat. II umożliwia bezpieczne lądowanie w warunkach ograniczonej widzialności, przy podstawie chmur nie mniejszej niż 30 m nad droga startową, oraz widzialności wzdłuż pasa min. 300 m.

Gwiazda Gospodarki 2014 PC095616

Lotnisko Warszawa/Modlin w 2014 roku odnotowuje stały wzrost liczby obsłużonych pasażerów. Od początku roku z portu skorzystało już ponad 1,5 mln pasażerów. W całym 2014 r. lotnisko planuje przyjąć ok. 1,7 mln podróżnych w ruchu regularnym.

(Informacja prasowa)