Lufthansa Group publikuje raport społecznej odpowiedzialności Balance 2014

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Lufthansa_Frankfurt_01Linie Lufthansa Group ustanawiają międzynarodowe standardy odpowiedzialnego transportu lotniczego. Aktywna redukcja poziomu hałasu jest w związku z powyższym kluczowym elementem społecznej odpowiedzialności Grupy. Balance: raport społecznej odpowiedzialności opublikowany pod koniec lipca 2014 jest dedykowany tematowi „Ciszej w przyszłość”. W ciągu ostatnich 15 lat, firma była aktywnym członkiem sojuszu „Cichy transport” („Quiet Traffic”). W ramach tej inicjatywy koordynowanej przez Niemiecką Agencję Kosmiczną, prowadzone są badania nad emisją hałasu oraz możliwościami jego redukcji.

Nawet w wymagających ekonomicznie czasach nigdy nie przestaliśmy kłaść nacisku na zrównoważone zarządzanie naszą firmą, wiedząc, że jest to ważny czynnik długofalowego sukcesu” – powiedział Carsten Spohr, Prezes Zarządu Deutsche Lufthansa AG. Na 126 stronach firma ponownie jasno podkreśliła szerokie zaangażowanie grupy lotniczej we wszystkie aspekty odpowiedzialnego biznesu. Kay Kratky, Członek Zarządu Lufthansy, który prezentował dwudziesty już raport podczas konferencji prasowej zorganizowanej wspólnie z partnerskim portem lotniczym Fraport, powiedział: „Dzięki naszym nowym, nowoczesnym maszynom i zaangażowaniu w badania nad hałasem, nasze linie lotnicze mają ważny wkład w redukcję skutków działalności na obszarach znajdujących się w pobliżu lotnisk.”

Kluczową częścią inicjatywy obniżenia poziomu hałasu jest inwestycja w cichsze i bardziej wydajne maszyny. Obecnie trwa największy w historii Lufthansa Group program modernizacji floty. Wraz z zamówieniem 59 Boeingów 777-9X i Airbusów A350-900 we wrześniu 2013 roku Grupa dba zarówno o interesy mieszkańców obszarów znajdujących się w okolicach lotnisk, jak i inwestuje w ochronę środowiska oraz najnowsze technologie. Nowe maszyny zostaną wyposażone w specjalne silniki obniżające emisję hałasu, dzięki czemu ślad hałasu obniży się przynajmniej o 30%. Dzięki 100 maszynom z rodziny A320neo, na które Grupa złożyła zamówienie w marcu 2011 i marcu 2013 roku, emisja hałasu podczas startu i lądowania zostanie obniżona o połowę.

Tanie bilety lotnicze kupicie na tripsta.pl.

Lufthansa inwestuje również we wdrożenie technologii obniżających poziom hałasu w swoich starszych maszynach. W lutym tego roku Lufthansa została pierwszą linią na świecie, która otrzymała Airbusa A320 wyposażonego w turbulizatory. Dzięki temu emisja hałasu 157 maszyn z istniejącej floty oraz ponad 40 zamówionych A320 będzie odczuwalnie niższa. Pomiary wykazały, że turbulizatory eliminują dwa nieprzyjemne pasma akustyczne, dzięki czemu łącznie redukują hałas podczas lądowania nawet o 4 decybele.

Lufthansa Group jest nie tylko cichsza, ale również zużywa mniej nafty lotniczej. W ciągu ostatniego roku przewoźnicy Grupy jeszcze bardziej poprawili także wydajność. W 2013 roku średnie spalanie wynosiło 3,91 litra na pasażera na 100 km – 3,8% mniej niż w roku ubiegłym. Nowy rekord został pobity dzięki spadkowi wartości poniżej 4 litrów. Drugi raz z rzędu spadło również całkowite zużycie paliwa. W roku 2013 Grupa zużyła o 114,152 ton paliwa mniej niż w roku 2012, zapobiegając tym samym emisji ponad 350 000 ton dwutlenku węgla do atmosfery. Stanowi to w przybliżeniu ilość emitowaną rocznie przez 50 000 domów jednorodzinnych ogrzewanych olejem. Flota 59 zamówionych Boeingów 777-9X i Airbusów A350-900 będzie zużywać zaledwie 2,9 litra nafty lotniczej na pasażera na 100 km.

Lufthansa Group jest również aktywnym partnerem promocji akademickich badań nad ochroną środowiska. Od 20 lat Grupa wspiera projekty z zakresu badań nad klimatem – m.in. przeprowadziła ponad 24 000 lotów w ramach projektu MOZAIC, mającego na celu poprawę klimatu i prognoz pogody.

Tanich noclegów szukacie na Otel.com oraz hotels.com.

Jako odpowiedzialny pracodawca w okresie rozwoju organizacji, Lufthansa Group jest zaangażowana w programy promujące możliwości dla kobiet oraz ułatwiające kobietom i mężczyznom łączenie obowiązków domowych z życiem zawodowym. W 2013 roku w Niemczech, Grupa podwyższyła odsetek kobiet zajmujących stanowiska kierownicze do 16,7%, w porównaniu do 15,5% w roku poprzednim. Grupa odgrywa także wiodącą rolę w zakresie szkoleń. 380 kursów jest aktualnie dostępnych w ramach 20 ścieżek zawodowych do roku 2015, od szefów kuchni po mechaników maszyn.

W roku raportowym Lufthansa Group ponownie zdobyła wiele nagród i wyróżnień, również za zrównoważony rozwój. W maju br. wspierana przez kraj związkowy Hesja inicjatywa E-PORT, której członkiem jest Lufthansa Group, została wyróżniona nagrodą Green Tec w kategorii lotnictwo. W badaniu przeprowadzonym przez niemiecką wersję magazynu Focus Lufthansa została uznana przez czytelników za jedną z dwóch najbardziej odpowiedzialnych społecznie linii lotniczych na świecie. W 2013 roku Grupa została także uwzględniona w znaczącym indeksie zrównoważonego rozwoju FTSE4Good i Ethibel Excellence Investment Register, zajęła także wysokie miejsca w rankingu agencji ECPI.

(Informacja prasowa)