Lufthansa z nowymi taryfami w Europie

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

2013-10-14 Frankfurt Lufthansa Senator LoungePocząwszy od 28 lipca 2015 Lufthansa wprowadza nową koncepcję cenową rejsów po Europie. Nowe taryfy w Klasie Ekonomicznej – „Light”, „Classic” oraz „Flex” – będą obowiązywać na trasach europejskich od 1 października 2015 roku, a ich cena będzie zależna od zróżnicowanego serwisu. Pasażerowie w Klasie Ekonomicznej mogą wybrać usługi zgodnie ze swoimi wymaganiami. Wybrana taryfa może zostać uzupełniona o dodatkowe usługi przez indywidualne dodanie kolejnych opcji.

Życzeniem wielu naszych klientów jest płacenie tylko za serwis, z którego w rzeczywistości korzystają. Wprowadzając nowe taryfy, wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom. W przyszłości, dzięki temu, każdy z pasażerów będzie mógł indywidualnie i elastycznie dopasować komponenty podróży spośród szerokiej oferty Lufthansy. Od teraz klienci będą mieć możliwość wyboru dogodnej opcji cenowej na trasach europejskich spośród bardziej przejrzystych taryf „Light”, „Classic” i „Flex”.” – powiedział Jens Bischof, Członek Zarządu Lufthansy, Dyrektor Marketingu, Sprzedaży i Produktu Lufthansa German Airlines.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Nowa koncepcja taryf wprowadzana jest w toku reorganizacji strategii sprzedażowej Lufthansy. Poszczególne taryfy cenowe różnią się od siebie w zakresie bezpłatnego bagażu, możliwości wyboru miejsca, zmiany terminu bądź rezygnacji z podróży. Pasażer może wybierać spośród całkowicie elastycznej taryfy w Klasie Biznes oraz trzech taryf w Klasie Ekonomicznej.

Oprócz samego przelotu, wszystkie taryfy obejmują dodatkowo jedną sztukę bagażu podręcznego, przekąski i napoje na pokładzie, rezerwację wybranego miejsca podczas odprawy na 23 godziny przed odlotem, a także przywileje w programie lojalnościowym Miles & More. Opcje cenowe i odpowiadające im usługi są ogólnodostępne. W Klasie Ekonomicznej wszystkie trzy taryfy będą zawsze dostępne. W przypadku połączeń w dwie strony może być zastosowana różna kombinacja. Dodatkowe usługi, jak rezerwacja miejsca z większą przestrzenią na nogi bądź podwyższenie klasy do Klasy Biznes, mogą być zarezerwowane w każdym czasie, nawet po opłaceniu biletu.

Szczegółowy opis taryf cenowych:

Ekonomiczna Light

Nowa taryfa Light od 1 października będzie najtańszą opcją, dla podróżujących tylko z bagażem podręcznym i takich pasażerów, którzy nie chcą dokonać zmian rezerwacji. „Dotychczas około jedna trzecia naszych pasażerów podróżowała po Europie tylko z bagażem podręcznym” – mówi Jens Bischof. Taryfę Light można zarezerwować już za 89 euro za podróż w dwie strony. W tej opcji niemożliwa jest zmiana dat bądź refundacja kosztów. Jeśli pasażer wyrazi taką potrzebę, może indywidualnie domówić dodatkową sztukę bagażu (od 15 euro w jedną stronę) lub zarezerwować wybrane miejsce (od 10 euro za lot), w dowolnym czasie od momentu rezerwacji do rozpoczęcia podróży.

Ekonomiczna Classic

W taryfie Classic można zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu rejestrowanego do 23 kg. Ta opcja umożliwia również bezpłatny wybór miejsca już podczas rezerwacji. Ponadto, taryfa Classic jest bardziej elastyczna niż Light, ponieważ za dodatkową opłatą umożliwia zmianę rezerwacji na inny rejs w danym kierunku. Taryfa Classic jest dostępna od 129 euro za podróż w dwie strony.

Ekonomiczna Flex

Taryfa Flex została stworzona głównie z myślą o pasażerach, którzy podczas podróży wymagają większej elastyczności. Oprócz bezpłatnej rezerwacji miejsca, taryfa Flex umożliwia również zmianę rezerwacji rejsu. Jeśli pierwotnie zarezerwowana klasa podróży nie jest już dostępna, możliwa będzie dodatkowa opłata. W tej taryfie pasażerowie podróżujący często dostaną 50% więcej punktów Premium Miles w programie lojalnościowym Miles & More. Taryfa Flex, w porównaniu z taryfą Classic, w zależności od trasy, kosztuje od 60 do 160 euro więcej.

Klasa Biznes

Oprócz trzech nowych taryf w Klasie Ekonomicznej, wciąż dostępna będzie taryfa Biznes, zawierająca wszystkie podstawowe usługi i udogodnienia w tej klasie, takie jak dostęp do saloników, większa ilość bagażu rejestrowanego w postaci dwóch sztuk o wadze do 23kg, rezerwacja wybranego miejsca i wolnego siedzenia pomiędzy pasażerami, a także pierwszeństwo we wchodzeniu na pokład. Nowością jest pełna elastyczność w zmianie rezerwacji i jej anulacji. W ten sposób w nowej koncepcji cenowej, wszystkie taryfy w Klasie Biznes będą oferować bezpłatną zmianę rezerwacji oraz refundację ceny biletu w przypadku anulowania podróży. Jeśli pierwotnie planowana klasa nie będzie już dostępna, pod pewnymi warunkami może być wymagana dodatkowa opłata. Taryfa Biznes jest w szczególności dopasowana do podróżujących w celach biznesowych i tych, którzy podróżując turystycznie oczekują prywatności. Ceny w Klasie Biznes zaczynają się od 399 euro na trasach w dwie strony.

Lufthansa wprowadza nową koncepcję cenową razem z Austrian Airlines. W linii Swiss jest ona dostępna już od końca czerwca. Brussels Airlines wprowadziły nowe taryfy w 2014 roku. Taryfy cenowe na trasach międzykontynentalnych pozostają niezmienione.

(Informacja prasowa)