Lufthansa zaprezentowała w Monachium nowy samolot Airbus A350-900

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Nowy A350-900 Lufthansy został zaprezentowany 2 lutego w Monachium podczas oficjalnej ceremonii w hangarze Lufthansa Technik przy spektakularnym 10-minutowym pokazie świateł. Przy obecności 2000 pracowników i gości, najbardziej zaawansowana na świecie maszyna dalekiego zasięgu została ochrzczona imieniem Norymberga. Starszy burmistrz Norymbergi, Dr Ulrich Maly, został ojcem chrzestnym maszyny. Zebrani wysłuchali także wystąpień Carstena Spohra, Dyrektora Generalnego i Prezesa Zarządu Lufthansa Group, Dra Markusa Södera, Ministra Finansów Bawarii, Dr Michaela Kerkloha, Prezesa Zarządu Portu Lotniczego w Monachium oraz Thomasa Endersa, Prezesa Zarządu Airbusa.

„Dzięki A350-900, wprowadzamy 2-litrową flotę, kamień milowy w naszej strategii, który jest przełomową zmianą na trasach międzykontynentalnych,” – powiedział Carsten Spohr.

Od 10 lutego pierwszy A350-900 Lufthansy będzie stacjonować w Monachium. Na początku będzie obsługiwać trasy do Delhi i Bostonu. Na pokład może zabrać 293 pasażerów – 48 w Klasie Biznes, 21 w Klasie Ekonomicznej Premium oraz 224 w Klasie Ekonomicznej. A350-900 jest najbardziej na świecie innowacyjnym i przyjaznym środowisku samolotem floty dalekiego zasięgu. Zużywa 25% mniej kerozyny, emituje 25% mniej spalin i jest znacznie cichszy niż inne tego typu maszyny.

Większe poczucie komfortu w chmurach – najbardziej zaawansowana na świecie maszyna międzykontynentalna dostarczy pasażerom wyższego komfortu i więcej przestrzeni na pokładzie we wszystkich klasach podróży, dzięki czemu dotrą do swych destynacji bardziej zrelaksowani i wypoczęci. Kluczowe elementy kabiny zostały przearanżowane tak, aby podróż A350-900 była jeszcze przyjemniejsza.

>>> Lufthansa: Leć z Warszawy w dobrej cenie

Samoobsługa w Klasie Biznes

Lufthansa oferuje pasażerom Klasy Biznes usługę, z której można korzystać pomiędzy posiłkami. W nowo zaprojektowanym obszarze do samoobsługi pasażerowie będą mogli
w dowolnym momencie poczęstować się napojami i przekąskami. Jednocześnie nadal będą mieć możliwość zamówienia drinków na swoje miejsce u personelu pokładowego.

Nowe fotele Klasy Ekonomicznej

A350-900 to również bardziej komfortowe siedzenia w Klasie Ekonomicznej. Fotele, wyprodukowane przez Zodiac Seats, mają specjalną, ergonomiczną tapicerkę, a przestrzeń na rzeczy osobiste została zwiększona. W kabinie zostały użyte różne odcienie błękitu, jaśniejsze w stronę centralnej części.

Rozrywka na pokładzie

System rozrywki pokładowej w A350-900 jest nowoczesnym rozwiązaniem ze względu na zakres dostępnych funkcji. Po raz pierwszy pasażerowie będą mogli dokonać wyboru multimediów w domu, jeszcze przed podróżą i dodać je potem na pokładzie do listy odtwarzania. Aby skorzystać z tej możliwości, wystarczy pobrać aplikację ‘Lufthansa Companion App’ na swoje urządzenie mobilne. Program oferowany w samolocie będzie dostępny na okres do sześciu tygodni przed wylotem. Będąc już na pokładzie, pasażerowie muszą jedynie zsynchronizować ich playlistę z ekranem wbudowanym w fotel przed nimi. Ponadto, mogą użyć swojego telefonu komórkowego lub tabletu jako dodadtkowego ekranu.

Większy relaks dzięki lepszemu ciśnieniu w kabinie i innowacyjnemu systemowi oświetlenia

Kabina w nowym Airbusie ma szerokość 5,6 metrów i jest bardziej przestronna niż w porównywalnych typach maszyn. Pasażerowie zyskują więcej przestrzeni i bardziej komfortowe warunki podróżowania. Ponadto, specjalna konstrukcja modelu A350-900 sprawia, że ciśnienie w kabinie jest lepiej dostosowane, a pasażerowie docierają do miejsca docelowego bardziej wypoczęci. Ciśnienie w kabinie będzie podobne do ciśnienia powietrza zmierzonego na wysokości 1800 metrów w miejsce 2400 metrów w podobnych typach maszyn. Efekt wzmacnia również nowatorski system oświetlenia LEDowego. Lufthansa jako pierwsza na świecie linia lotnicza zastosowała różnorodne ustawienia świateł na pokładzie A350-900, które są dostosowane do pory dnia i nocy.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Więcej o oświetleniu kabiny przeczytacie w tym wpisie.

(Informacja prasowa)