Luty na lotnisku w Katowicach

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Katowice_AirportLuty 2016 roku był najlepszym drugim miesiącem roku pod względem liczby obsłużonych pasażerów w ruchu ogółem w historii Katowice Airport. W tym czasie z siatki połączeń regularnych i czarterowych pyrzowickiego lotniska skorzystało 161 591 pasażerów, to o 14 194 więcej (+9,6%) w porównaniu z lutym minionego roku. Motorem napędowym wzrostów był ruch regularny w ramach którego obsłużono 138 720 podróżnych, o 18 369 więcej (+15,3%) w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. W ruchu czarterowym obsłużono 21 695 osób o 4 085 mniej w porównaniu z lutym 2015 roku. Mniejsza liczba podróżnych w tym segmencie spowodowana była niestabilną sytuacją w Egipcie, tamtejsze kurorty od lat są najpopularniejszymi kierunkami wypoczynku Polaków w okresie zimowym.

Ponadto w lutym 2016 roku wzrosła liczba operacji, czyli startów i lądowań statków powietrznych, wykonano ich 1 709 o 127 więcej (+8%) w porównaniu z tym samym miesiącem roku ubiegłego.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Komentując statystyki pasażerskie za miesiąc luty 2016 Artur Tomasik Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA powiedział: W tym roku chcemy pobić zeszłoroczny rekord liczby obsłużonych pasażerów, który wynosi 3,06 mln osób. Szacujemy, że w 2016 roku z siatki połączeń naszego portu skorzysta ok. 3,3 mln osób. Linie lotnicze i touroperatorzy zaoferują z Katowice Airport szereg nowych kierunków regularnych i czarterowych. Wizz Air reaktywuje całoroczne połączenia do Liverpoolu i otworzy na sezon letni trasę na Sardynię. Również w lecie Ryanair uruchomi połączenie na grecką wyspę Korfu. Ponadto w okresie od czerwca do października 2016 r. grecka linia lotnicza Ellinair uruchomi rejsy w formule czarter-mix z Katowice Airport do Salonik i Heraklionu. Nowości pojawią się także w siatce połączeń czarterowych na czele z bezpośrednimi rejsami na Dominikanę, które zostaną uruchomione przez TUI Polska. Połączenie to już teraz, jeszcze z międzylądowaniem, realizowane jest z naszego lotniska przez Biuro Podróży Itaka. Ponadto w segmencie ruchu czarterowego w sezonie lato 2016 pojawią się takie nowości jak Almeria (Rainbow), Evia (Grecos) Minorka (TUI Poland) i Lesbos (Grecos). Konsekwentnie rozwijamy naszą siatkę połączeń, dzięki czemu w 2016 roku liczba kierunków regularnych i czarterowych po raz pierwszy w historii przekroczy granicę 100 tras.

W maju 2016 roku w Katowice Airport do użytku oddany zostanie nowy terminal cargo wraz z infrastrukturą towarzyszącą, zakończony zostanie także generalny remont terminalu pasażerskiego A. Ponadto trwać będzie inwestycja związana z przekształceniem starej drogi startowej w drogę kołowania oraz dostosowanie pola manewrowego lotniska do II kategorii operacji lotniczych. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej rozpocznie budowę nowej wieży kontroli ruchu lotniczego, a spółka Chopin Airport Development na podstawie umowy franczyzowej z Marriott International rozpocznie budowę hotelu pod marką Moxy.


(Informacja prasowa)